Zlaté vázy zo sklenených nádob

02
február
2015
Komentáre vypnuté na Zlaté vázy zo sklenených nádob

Premeňte staré nádoby zo zaváranín, džemov, či kávy na krásnu dekoráciu na svadobné stoly. Je to naozaj veľmi jednoduché a nebude vás to stáť takmer nič.

Potraviny v sklenených dózach kupujeme neustále, stačí keď si ich začnete odkladať. Pred svadbou ich potom môžete nafarbiť na zlato a vytvoríte tak krásne ozdoby na svadobné stoly. Jediné, čo budete potrebovať sú nejaké sklenené nádoby, staré noviny alebo igelit na zakrytie plochy a zlatú farbu v spreji (samozrejme, vybrať si môžete akýkoľvek iný odtieň, ktorý sa vám páči – strieborná, medená, biela, ružová, modrá, …). Ak na dózach ostali zvyšky lepidla, budete potrebovať ešte riedidlo na očistenie nádob (na špinavé nádoby by totiž farba nemusela chytiť tak dobre alebo vôbec).

zlaté vázy na svadobné stoly zo sklenených nádob

Postup:

  1. Nádoby najskôr dobre očistite, aby na nich neboli zvyšky etikiet, lepidla, či masti.
  2. Na podlahe alebo povrchu, kde budete nádoby farbiť rozložte staré noviny alebo igelit, aby ste povrch nezašpinili.
  3. Začnite nanášať farbu zo vzdialenosti asi 20 cm. Farbu treba zvyčajne pred použitím zatrepať. Dobre si však prečítajte návod alebo sa poraďte v obchode, kde budete farbu kupovať.
  4. Najskôr naneste jednu vrstvu, chvíľu počkajte (asi 10 minút), kým farba trochu zaschne a potom naneste ďalšiu vrstvu. Farbu nanášajte, pokým nebudete spokojní s výsledkom.
  5. Vázy potom nechajte dobre uschnúť – pokojne aj pol dňa.
  6. Keď si budete istí, že je farba suchá, môžete vázy preniesť kam treba. Narábajte s nimi opatrne, lebo farba by sa mohla pri nešetrnom zaobchádzaní poškodiť.
  7. Do nádob potom môžete napustiť vodu a použiť ich ako vázy na živé kvety, alebo ich naplniť papierovými kvetmi ako na obrázku.

Dúfam, že sa vám tento jednoduchý návod páči a budem vám držať palce pri vyrábaní vašich svadobných váz. 🙂

svadobná výzdoba, zlaté vázy zo sklenených nádob postup

Comments are closed.