Základné strihy svadobných šiat

06
september
2017
Komentáre vypnuté na Základné strihy svadobných šiat

V deň svadby sa určite chce každá dáma predviesť v dokonalých svadobných šatách. Aby boli šaty naozaj dokonalé po všetkých stránkach treba brať pri ich výbere do úvahy niekoľko vecí. Tie najdôležitejšie sú pohodlie, strih a farba, štýl svadby, počasie. V tomto článku si predstavíme základné strihy svadobných šiat a pozrieme na to, ktorý sa hodí k akému typu nevesty a štýlu svadby.

Tortové svadobné šaty

Asi najobľúbenejším strihom svadobných šiat sú takzvané tortové šaty, ktoré sa vyznačujú širokou sukňou a svojim rozprávkovým vzhľadom. Takýto typ šiat je ideálny na svadbu na zámku alebo v nejakej luxusnej sále v hoteli alebo inom zariadení. V prípade, že zvolíte tortové svadobné šaty s tylovou sukňou, budú nádherne vyzerať aj v romantickom prostredí záhrady alebo parku. Tento strih zároveň zakryje všetky prípadné nedostatky postavy – najmä v oblasti bokov a stehien. Ak zvolíte tento strih šiat a skombinujete ho so zvýšeným pásom, zakryjete tak aj väčšie bruško, preto je tento strih vhodný aj pre tehotné nevestičky.

Svadobné šaty model 991

 

Svadobné šaty model 935

 

Model 993

Svadobné šaty áčkového strihu

Áčkové svadobné šaty predstavujú klasiku, ktorou nemôžete nič pokaziť. Tento typ šiat je vhodný pre vysoké aj nižšie dámy a taktiež pre takmer všetky typy postáv. Môžete si ich obliecť do jednoduchšej, ale aj honosnejšej sály, takisto budú krásne vyzerať aj na záhradnej slávnosti, ak zvolíte farebné šaty s tylovou sukňou.

Svadobné šaty model 884

 

Svadobné šaty model 885

 

Svadobné šaty model 891

Svadobné šaty strihu morská panna

Tento strih ako názov napovedá pripomína mýtickú bytosť – morskú pannu. Hore sú šaty obtiahnuté a dole sa rozširujú do tvaru, ktorý pripomína rybí chvost. Ten typ šiat sa hodí na svadbu v elegantnom štýle a môžu si ho dovoliť len niektoré dámy. Vhodný je pre vysoké a štíhle nevestičky alebo pre dám s postavou typu presýpacie hodiny (väčšie prsia a boky), na ktorých takéto šaty nádherne ukážu a zvýraznia ich krivky. Tento strih svadobných šiat je vhodnejší skôr do modernejších priestorov. Ak je vaša svadobná sála skôr jednoduchšia, potom voľte jednoduché šaty bez zdobenia, ak je naopak sála ozdobnejšia, môžete si dovoliť aj šaty zdobené kamienkami, alebo čipkou, ktoré s ňou budú ladiť.

Svadobné šaty model 897

 

Svadobné šaty model 910

 

Svadobné šaty model 940

Svadobné šaty rovného strihu

Svadobné šaty rovného strihu môžeme ešte rozdeliť na obtiahnuté a padavé. Obtiahnuté šaty si môžu dovoliť štíhle dámy, padavý štýl aj dámy, ktoré majú väčšie boky, prípadne bruško (ak zvolia model strihaný pod prsiami).

Obtiahnuté šaty rovného strihu sú vhodné pre nevestičky, ktoré majú radi eleganciu a pekne ukážu skôr v sále moderného štýlu. Naopak rovné padavé šaty sú vhodné aj na uvoľnenú záhradnú slávnosť, svadbu v bohémskom štýle alebo romantickú svadbu ako z rozprávky o lesných vílach.

Svadobné šaty model 907

 

Svadobné šaty model 924

 

Svadobné šaty model 950

 

Svadobné šaty model 970

Dúfame, že vám tento stručný prehľad základných strihov pomohol aspoň trochu sa zorientovať a už máte aspoň akú-takú predstavu o tom, aké svadobné šaty by ste chceli. Ak nie, navštívte náš svadobných salón v Bratislave, radi vám s výberom pomôžeme. 🙂

 

Comments are closed.