Výber svadobných šiat podľa typu postavy

15
október
2015
Komentáre vypnuté na Výber svadobných šiat podľa typu postavy

Na trhu je množstvo svadobných šiat rôznych značiek, strihov a farieb, čo je na jednej strane skvelé, lebo máte širokú škálu možností na výber, na druhej strane to však môže byť mätúce a pre nerozhodné dámy sa potom výber svadobných šiat mení na naozaj náročnú úlohu. Aby sa hľadanie ideálnych svadobných šiat nezmenilo na nočnú moru, začnite najskôr skúšaním strihov, ktoré by mali lichotiť vašej postave. Myslite tiež na to, že v rámci jednotlivých strihov sa dá nájsť nespočetne veľa odlišných šiat a preto nie každý model z daného strihu vám musí sedieť. Jediná rada, ktorú pre vás mám je skúšajte, skúšajte, skúšajte! Zoberte si na pomoc kamarátky a obehajte niekoľko salónov v okolí, kým nenájdete tie pravé šaty, v ktorých sa vydáte. Dbajte tiež na to, aby ste sa v šatách cítili prijemne, lebo v nich strávite celý deň.

Typ postavy: Presýpacie hodiny

Strihy šiat: Morská panna, Áčková sukňa, Splývavé

Tento typ postavy je charakteristický väčším poprsím a zadkom. Je to veľmi ženská postava s krivkami, ktorou sa môže pochváliť napríklad Kim Kardashian. Aby ste zvýraznili tieto krivky, zvoľte šaty, ktoré odhalia vaše prednosti. Najvhodnejšie sú šaty strihu „morská panna“, ktoré krásne obopínajú postavu, zvýraznia váš štíhly pás a ženské proporcie. Ďalším vhodným strihom sú „princeznovské“ šaty alebo šaty s áčkovou sukňou, ideálne s ramienkami, aby udržali vaše poprsie na mieste. J Dobrou voľbou pre túto postavu sú tiež jednoduché splývavé šaty.

Typ postavy: Vysoká a štíhla

Strih šiat: Morská panna, Splývavé, S veľkou sukňou

Vysoké a štíhle dámy si môžu dovoliť obtiahnutejšie modely šiat, ktoré odhalia ich krásnu postavičku. Tento typ postavy sa zvyčajne vyznačuje menším poprsím, preto si tieto dámy môžu dovoliť aj šaty bez ramienok, prípadne s riasením alebo iným zdobením v oblasti dekoltu, ktoré zvyčajne pridáva na objeme. Nádherne budete vyzerať v šatách strihu „morská panna“, v jednoduchých splývavých šatách, ale aj honosných šatách s veľkou sukňou.

Typ postavy: Drobná

Strih šiat: Zvýšený pás, Splývané, Áčková sukňa

Drobné nevestičky sú zvyčajne nielen nízke, ale aj chudučké. Vďaka svojej štíhlej postave si môžete dovoliť aj obtiahnuté šaty, treba však dať pozor, aby ste sa v nich nestratili. Preto strihy s obrovskými sukňami pre tento typ postavy nie sú veľmi vhodné, vyzerali by ste v nich neprirodzene. Naopak, vynikajúcou voľbou sú šaty so zvýšeným pásom, ktoré vás opticky predĺžia. Ak pod ne ešte schováte vysoké opätky, naozaj „narastiete“. Vyvýšený pás potom môžete skombinovať s klasickým strihom šiat s áčkovou sukňou alebo jednoduchými splývavými šatami.

Typ postavy: Jablko

Strih šiat: Áčková sukňa, Zvýšený pás, S veľkou sukňou

Pre dámy s týmto typom postavy je problémovou partiou oblasť brucha. Aby ste svoje Túto časť zakryli, voľte šaty s objemnejšou sukňou a vyhýbajte sa obtiahnutým modelom. Vhodné sú pre vás šaty s vyvýšeným pásom, áčkovou sukňou alebo bohatou riasenou sukňou. Veľká sukňa zakryje prípadné nedostatky na brušku, preto sú tieto strihy vhodné aj pre tehotné nevestičky, ktoré nechcú svoje rastúce bruško vystavovať na obdiv.

Typ postavy: Hruška

Strih šiat: Áčková sukňa, Zvýšený pás, S veľkou sukňou

Tento typ postavy sa vyznačuje menším poprsím a užším pásom, pričom problémovou partiou sú boky a zadok. Aby ste zvýraznili, čo je na vás pekné a zakryli problémové partie, vyberajte šaty s väčšími sukňami. Ak chcete opticky zväčšiť svoje poprsie a pritiahnuť pozornosť na horné partie tela, môžete zvoliť šaty s riaseným dekoltom, či zdobeným korzetom. Výbornou voľbou sú tiež šaty s vyvýšeným pásom. Určite sa vyhýbajte obtiahnutým modelom a splývavým šatám, v ktorých by váš štíhly pás zanikol a naopak zvýraznil by sa väčší zadok a boky, od ktorých chcete odvrátiť pozornosť.

Typ postavy: Plnoštíhla

Strih šiat: Áčková sukňa, Zvýšený pás

Ak patríte medzi plnoštíhle dámy, najlepšou voľbou pre vás sú klasické šaty s áčkovou sukňou. Ak máte väčšie poprsie voľte radšej šaty s ramienkami. V prípade, že chcete zakryť ramená, pomôžu vám šaty s rukávmi. Strihom s príliš veľkými riasenými sukňami sa radšej vyhýbajte, mohli by vás opticky ešte zväčšiť. Výbornou voľbou sú tiež šaty s vyvýšeným pásom, odporúčam však držať sa áčkového strihu sukne.

Comments are closed.