Výber hudobníkov na svadbu

10
december
0201
Komentáre vypnuté na Výber hudobníkov na svadbu

Výber hudobníkov na svadbu je jednou z významnejších úloh pri plánovaní svadby, nakoľko títo ľudia budú zabávať vašich hostí aj vás počas celého večera. Preto je veľmi dôležité, aby ste vybrali niekoho, kto presne vyhovie vašim predstavám. Nie je nič horšie ako zlý svadobný DJ, či kapela. Nevhodná hudba totiž môže pokaziť nielen zábavu počas večera, ale aj celkový dojem zo svadby a znepríjemniť vám tak jeden z najdôležitejších dní v živote.

V prípade hudby určite platí, že netreba vyberať len podľa ceny. Čo je však najdôležitejšie, s výberom hudby určite neponáhľajte. Aby ste sa rozhodli správne, radšej sa stretnite s viacerými hudobníkmi. V prípade kapely si určite vypočujte ukážky ich tvorby, v prípade DJa si môžete vypýtať zoznam piesní, ktoré, ktoré zvyčajne hráva na svadbách, aby ste mali predstavu, čo očakávať. Samozrejme, ak sa vám zoznam piesní nepozdáva, neznamená to, že s DJom nemáte spolupracovať. Dobrý DJ vám rád prispôsobí svoj playlist a zahrá vám aký štýl budete chcieť a aké piesne budete chcieť. Preto je lepšie sa stretnúť s každým osobne, aby ste si mohli overiť, ako sa daný človek správa, aký má prejav (niekedy DJ aj moderuje svadbu) a či si s ním rozumiete. Na základe stretnutí a vašich pocitov, ktoré budete z jednotlivých DJov mať sa potom jednoduchšie rozhodnete, s ktorým spolupracovať.

Pri plánovaní hudby na svadbu máte viacero možností. Môžete mať rôznych hudobníkov na obrade, počas večere a na oslave po nej, alebo môže celú hudobnú produkciu zabezpečiť jeden tvorca. Vybrať si môžete hudobníkov, ktorí hrajú klasickú hudbu, ľudovú, či modernú kapelu, alebo DJa.

Je dobré, aby hrala hudba aj počas obradu, respektíve ešte pred jeho začatím, kým sa hostia usádzajú. Na obrad si môžete pokojne zavolať hudobníkov so sláčikovými nástrojmi či harfou, počas večere a oslavy by tento typ hudby však mohol hostí uspať, preto radšej po obrade zvoľte na zvyšok večera DJ alebo kapelu, ktorá hrá rýchlejšiu hudbu. Samozrejme, voľba je len na vás.

Od všetkých hudobníkov, ktorých vyberiete, si potom nechajte predložiť zoznam piesní, ktoré zvyknú hrávať, pridajte vlastné nápady, rozhodnite aká hudba má hrať počas obradu, večere a prvých tancov (s rodičmi, súrodencami a pod.). A samozrejme, nezabudnite vybrať vašu pieseň, na ktorú si spolu zatancujete prvý tanec ako manželia.

TIP: Hudbu na svadbu začnite riešiť dostatočne skoro, aby ste mali istotu, že tí hudobníci, ktorých si vyberiete budú mať na váš termín ešte voľno. Dobrí DJi a kapely totiž môžu byť dlho vopred zarezervovaní.

Comments are closed.