Výber dátumu svadby

18
jún
2015
Komentáre vypnuté na Výber dátumu svadby

Výber dátumu svadby môže byť jednou z najjednoduchších úloh alebo aj zložitým hlavolamom, ktorý vám nedá spať. Je viacero spôsobov podľa čoho môžete vybrať dátum svadby, najčastejšie však ľudia volia nejaký symbolický dátum (výročie, dátum svadby rodičov, prvé rande a pod.), alebo prispôsobia dátum svadby svojej vysnívanej lokalite a vyberú jeden z dátum, ktoré majú na danom mieste ešte voľné. Skôr ako stanovíte definitívny dátum svadby, mali by ste sa zamyslieť nad istými faktormi, ktoré môžu váš výber ovplyvniť. Najčastejšie výber dátumu svadby ovplyvňuje čas na plánovanie svadby a ročné obdobie, ale tiež lokalita, ktorú na svadbu zvolíte, sviatky a významné dátumy, rodina, pracovné povinnosti, či iné svadby.

Čas na plánovanie

Zvážte si, koľko času budete potrebovať na plánovanie svadby a podľa toho vyberajte dátum. Určite sa neviete dočkať, kedy sa predvediete v nádherných šatách ako princezná a poviete si svoje áno pred všetkými blízkymi. Napriek tomu je však lepšie počkať a nechať si na plánovanie svadby dosť času. Budete mať väčší výber lokalít, dodávateľov, svadobných šiat, ak to začnete riešiť povedzme rok pred svadbou, ako keby ste mali do svadby len tri mesiace. Okrem toho dosť času na prípravu, vám ušetrí množstvo stresu.

Ročné obdobie a počasie

Dôležitým aspektom pri výbere dátumu je aj počasie, ktoré viac-menej súvisí s ročnými obdobiami. Ak túžite po rozprávkovom snežnom kráľovstve, budete vyberať spomedzi zimných dátumov, naopak, ak si predstavujete rozkvitnutú záhradu a ľahučké šaty ako víla, určite vás budú zaujímať dni neskorej jari a skorého leta.

Ideálne miesto

Ak ste si vysnívali nejakú lokalitu, kde sa chcete vziať, mali by ste najskôr preveriť, ktoré dátumy majú voľné a podľa toho vyberať. Poprípade, ak ste pri hľadaní miest na svadbu objavili nejaké dokonalé, ale prvý voľný dátum majú až o rok, oplatí sa počkať a mať svadbu snov.

Sviatky

Sviatky tiež môžu ovplyvniť váš výber. Napríklad počas Vianoc chce byť väčšina ľudí so svojimi rodinami a ak aj vaši najbližší priatelia bývajú v tom istom meste ako vy, ich rodiny môžu bývať aj stovky kilometrov ďaleko, a je možné, že na vašu svadbu nebudú môcť prísť. Zamyslite sa teda, aké sviatky, či už štátne alebo kresťanské sú v blízkosti dátumu, ktorý zvažujete a skúste si predstaviť ako by mohli ovplyvniť vašu svadbu.

Vaši najbližší

Na svadbe určite chcete mať svojich najbližších, či už rodinu alebo priateľov. Preto ak si nie ste istí, či budú môcť v daný dátum prísť, jednoducho sa ich na to opýtajte. Ak je pre vás ich prítomnosť dôležitá, môžete im dátum prispôsobiť, aby ste mali istotu, že v tento významný deň budú s vami.

Iné svadby

Zistite si, či sa v období, kedy plánujete mať svadbu vy nekoná už iná svadba, ktorá by mohla váš deň ovplyvniť. Napríklad, ak má blízko vášho dátumu naplánovanú svadbu, niekto z vašej rodiny alebo priateľov, nepatrí sa stanoviť váš veľký deň blízko ich. Nechajte im priestor, aby ich svadba bola len o nich a váš dátum radšej o pár týždňov posuňte.

Pracovné povinnosti

Bohužiaľ v dnešnej uponáhľanej dobe, treba zvažovať aj také veci, ako pracovné povinnosti. Určite nechcete mať svadbu v období, kedy neviete, kde vám hlava stojí. V posledných dňoch pred svadbou by ste mali množstvo práce v zamestnaní a nestíhali by ste sa poriadne venovať plánovaniu, boli by ste vystresovaní a unavení, a ak by mala byť svadba v strede tohto chaosu, určite by ste si tento deň ani poriadne neužili, keby ste vedeli, že v pondelok vás v práci čaká kopa nedokončenej roboty. Preto radšej vyberte obdobie, kedy býva práce menej, prípadne si naplánujete pred svadbou a po nej dovolenku.

Významné dátumy

Ak zatiaľ nemáte preferencie, v akom období by ste sa chceli brať, začnite dátumami, ktoré sú pre vás významné. Napríklad deň, keď ste sa spoznali, vaše výročie, dátum prvého rande, a podobne.

Comments are closed.