Trblietavé svadobné menovky

18
január
2016
Komentáre vypnuté na Trblietavé svadobné menovky

Takéto krásne trblietavé svadobné menovky môžete veľmi jednoducho vyrobiť aj sami doma. Ak si zavoláte pomoc, nezaberie to ani veľa času a ušetríte tým výdavky za tlač (k menovkám môžete v rovnakom štýle vyrobiť aj programy, či menu karty).

Na výrobu týchto menoviek budete potrebovať nejaký tvrdý trblietavý papier, tvrdý papier v akejkoľvek farbe a nejaký tvrdší biely papier. Pripravte si tiež pravítko, ceruzku, nožnice, lepidlo a tenkú fixku.

Postup:

  1. Ak chcete mať mená hostí napísané ozdobným písmom, alebo sa vám skrátka nechce ich vypisovať ručne, najskôr si dajte na nejaký tvrdší biely papier vytlačiť mená hostí. Keď si budete pripravovať mená na tlač, nechajte medzi nimi väčšie rozostupy, aby ste okolo nich mohli vysrihnúť štvorec, ktorý potom nalepíte do stredu menovky (viď. obrázok).
  2. Najskôr sa rozhodnite, aké veľké budete chcieť menovky a podľa toho s pomocou pravítka a ceruzky naznačte, kde budete strihať.
  3. Z trblietavého papiera vystrihnite toľko rovnakých štvorcov, koľko budete mať hostí. Zopakujete s farebným papierom. Štvorce z farebného papiera však musia byť o niečo menšie.
  4. Vystrihnite mená hostí vytlačené na bielom papieri. Ak si chcete mená napísať ručne, vystrihnite z bieleho tvrdšieho papiera potrebný počet štvorcov najmenšj veľkosti. A fixou na ne napíšte mená hostí.
  5. Keď budete mať všetky štvorce pripravené, je čas lepiť. Farebné štvorce strednej veľkosti nalepte na trblietavé (najväčšie) štvorce a biele štvorce s menami hostí potom vlepte do stredu farebných štvorcov.
  6. Lepidlo nechajte dobre uschnúť a menovky sú na svete. 🙂

Dúfam, že sa vám tento nápad páčil, a že vám výroba menoviek pôjde pekne od ruky. 🙂

 

Comments are closed.