Tekvicové vázy na svadobné stoly

17
november
2014
Komentáre vypnuté na Tekvicové vázy na svadobné stoly

Tekvicová sezóna stále nie je za nami, preto ak chcete dodať vašej výzdobe jesenný nádych, využite dekorácie z prírody. 🙂 Takéto krásne a elegantné vázy z tekvíc môžete použiť ako ústrednú výzdobu svadobných stolov, či ako ozdoby na stoly s občerstvením. Možností je naozaj mnoho, a vyrobiť tieto vázy vám zaberie len pár hodín. Potrebovať budete len niekoľko tekvíc a toľko isto nádob (napríklad plechoviek z kompótov, či plastových kelímkov od jogurtov), ostrý nôž a lyžicu na vydlabanie tekvíc. Ak nezoženiete biele tekvice, budete potrebovať aj bielu farbu (prípadne inú farbu podľa vášho vkusu).

Postup:

  1.  Ako prvé treba umyť tekvice.
  2. Potom si nožom na vrchu vyrežte kruhový otvor a začnite vydlabávať vnútro.
  3. Diera v tekvici musí byť dostatočne veľká, aby sa do nej vošla vaša nádoba.
  4. Ak ste sa rozhodli namaľovať tekvice, môžete tak urobiť, keď budú vydlabané. Kým budete pokračovať, nechajte ich dobre vyschnúť. TIP: Pre jednoduchšie nanášanie farby, použite farbu v spreji.
  5. Keď budete mať nádoby umiestnené v tekviciach, stačí ich naplniť vodou a dať do nich kvety. Ak chcete ušetriť na kvetinovej výzdobe, môžete použiť papierové kvety, ktoré tiež vyzerajú veľmi pekne. Návod ako ich vyrobiť nájdete tu.

tekvicova vaza

Dúfam, že sa vám tento nápad páči a budem vám držať palce pri  vyrábaní vašich tekvičkových váz. 🙂

Comments are closed.