Svadobné šaty podľa štýlu svadby

02
august
2017
Komentáre vypnuté na Svadobné šaty podľa štýlu svadby

Jednou z vecí, ktoré by ste mali zvážiť pri výbere svadobných šiat je aj štýl svadby. V tomto článku si predstavíme niekoľko základných štýlov a typy šiat aké sa k nim hodia. 🙂

  1. Kráľovská

Bohaté kvetinové aranžmány, zlaté, či strieborné doplnky, saténové obrusy, luxusné čalúnené stoličky, to všetko vystihuje honosnú svadbu ako z rozprávky. Na tento typ svadby voľte určite šaty s veľkou sukňou, dlhou vlečkou, zdobené kamienkami, alebo čipkou. Dovoliť si môžete aj kombináciu všetkých týchto prvkov. Nádherne ukáže niekoľko vrstvová tylová sukňa, ale aj hladká saténová, ktorá šatám dodá vznešený vzhľad. Pokojne si môžete dovoliť aj viac zdobenia, kamienky, koráliky, trblietky – všetko je vítané. Dobrou voľbou je tiež čipka, ktorá len pridáva na romantickosti a veľkoleposti. Taktiež môže byť krásnym doplnkom šiat aj dlhá vlečka, či už zdobená, alebo hladká.

Avšak v tomto prípade si treba dať pozor na to, aby ste to príliš neprehnali. Všetkého veľa škodí a niekedy sa aj honosnosť môže pretaviť do nevkusu. Dôležité je, aby všetky prvky spolu ladili, a vytvárali harmonický celok príjemný na pohľad.

Zobrazené svadobné šaty: Model 1040

  1. Komorná

Pri menšej, jednoduchšej svadbe, sú vhodné jednoduché šaty zodpovedajúce celkovej atmosfére svadby. Ideálne pre tento typ svadby sú jednoducho strihané šaty s decentným zdobeným. Môžu byť z tylu, saténu, ale aj šifónu. Vhodnejšia je menej objemná sukňa, dovoliť si môžete aj obtiahnutejšie strihy. Vhodné sú tiež šaty strihu morská panna, ktoré krásne tvarujú postavu, najmä ak máte väčšie boky, prípadne aj prsia. V kombinácií so správnym zdobením či s čipkou môžu byť úplne dokonalé.

Zobrazené svadobné šaty: Model 1050

  1. Záhradná

Záhradné svadby sú ideálne na teplé letné počasie, ale dajú sa zrealizovať aj na jar, či na jeseň. Na tento typ svadby sú vhodné šaty z padavých materiálov, v ktorých sa vám bude ľahko pohybovať. Ako zdobenie môžete zvoliť čipku s prírodným motívom alebo kvetinovú potlač či vzory. V lete sa budete cítiť najpríjemnejšie vo voľných ľahučkých šatách, sukňa môže byť aj o niečo väčšia ale voľte vzdušný materiál. Letné šaty by taktiež určite nemali byť ťažké a príliš zahaľujúce, aby vám nebolo horúco, najmä ak trávite svadbu pod holým nebom. Na jarnej, či jesenne záhradnej svadbe môžete zvoliť aj šaty s rukávikom, prípadne bolerko alebo kabátik, aby ste boli pripravená aj na chladnejšie počasie. Ideálne na svadbu v záhrade sú aj farebné svadobné šaty, alebo šaty s našitými ozdôbkami v podobe kvetov alebo motýľov.

Ako doplnky môžete zvoliť kvetinovú čelenku, alebo kvety vo vlasoch. Ako účes budú vhodné rozpustené vlasy, ale aj voľné vrkoče alebo „strapato“ vyčesané vlasy.

Zobrazené svadobné šaty: Model 1052

  1. Klasická elegancia

Ak ste elegantný typ, ktorý má rád klasiku a svadobnú výzdobu si predstavujete skôr jednoduchšiu, v čistých líniách, určite vás to bude ťahať k elegantnejší svadobným šatám. Vhodné farby sú snehovo biela, smotanová, či slonová kosť (ivory). Čo sa týka strihu, ideálna je áčková sukňa s vlečkou alebo bez vlečky (podľa vašich preferencií) a jednoduchý vršok na ramienka. Zdobenie na šatách by v tomto prípadne malo byť minimálne. Ak by ste chceli šatám dodať nádych romantiky, môžete zvoliť model zdobený čipkou.

Zobrazené svadobné šaty: Model 1044

  1. Moderná

V prípade, že plánujete svadbu v modernom duchu a hľadáte inšpiráciu v zahraničných trendoch, máte širokú škálu možností. Môžete zvoliť farebné šaty – modré, ružové, či kapučíno, vyhrať sa môžete s kombináciou rôznych materiálov, ale aj strihom. Veľmi trendy sú svadobné šaty so strapcami, či veľkou mašľou (či už na opasku, cez prsia alebo na chrbte), taktiež stále pretrváva trend s ilúziou nahého tela, kde sa na šatách použije jemný priesvitný tyl telovej farby, ktorý vytvára dojem nahého tela. Tieto časti sa zvyknú často pošiť rôznymi ozdôbkami, aby vytvárali dojem, že máte zdobenie priamo na tele.

Zobrazené svadobné šaty: Model 1047

  1. V zrelom veku

Nie je žiadne tajomstvo, že láske kvitne v každom veku. Áno si môžete povedať v ktoromkoľvek roku vášho života. Lenže čo si dať pri tom na seba aby ste zvýraznili vašu zrelosť, no nepôsobili smiešne? Stávkou na istotu sú biele alebo smotanové kokteilové šaty. Či už puzdrové, krásne obtiahnuté, ktoré zvýraznia vaše krivky, alebo pokojne aj s krásnou áčkovou sukňou, ktorá vytvorí správny svadobný dojem. Vhodná je tiež middi sukňa, najmä pre dámy, ktoré si radi zahalia kolená. V poslednej dobe sú tiež veľkým trendom svadobné kostýmy. Jemný biely kostým s vypasovaným sakom, v kombinácií s krémovou blúzkou či výraznejším čipkovým topom z vás urobí naozaj krásnu nevestu. Nič nepokazíta ani klasickými dlhými šatami správneho strihu. Vhodné sú elegantnejšie šaty, rovnejšieho alebo mierne obtiahnutejšieho strihu. Báť sa nemusíte ani dlhých rukávov, alebo čipky.

Zobrazené svadobné šaty: Model 1066

Comments are closed.