Svadobné šaty: ozdobné prvky, ktoré zaujmú na prvý pohľad

31
január
2018
Komentáre vypnuté na Svadobné šaty: ozdobné prvky, ktoré zaujmú na prvý pohľad

Každé svadobné šaty sú niečím výnimočné, niektoré aj viacerými prvkami. V tomto článku sa spolu pozrieme na základné ozdobné prvky, vďaka ktorým vám svadobné šaty udrú do očí, alebo utkvejú v pamäti. 🙂

Čipka

Najbežnejším ozdobným prvkom na svadobných šatách je čipka. Nájdete ju v mnohých podobách a mnohých vzoroch. Asi najčastejšie sa stretnete s čipkou s kvetinovým alebo iným prírodným motívom a zvyčajne ňou býva zdobený vršok šiat, či spodok sukne. Veľmi zaujímavé sú však aj modely, na ktorých čipka prechádza z korzetu aj na vrch sukne alebo zdobí celú sukňu od vrchu až po spodok. Ďalším spôsobom ako použiť čipku na ozdobenie šiat môžu byť efektne spadnuté ramienka, či dlhé rukávy. Čipka sa často kombinuje aj s drobnými flitrami, ktoré šatám dodávajú lesk a robia ich ešte zaujímavejšími.

Model 1161

Model 986

Model 884

Svadobné šaty model 884

Model 1009

Model 916

Kamienky / perličky

Kamienky alebo perličky sa zvyknú používať na ozdobenie korzetu svadobných šiat, poprípade ramienok. Na ozdobenie sukne sa používajú menej, lebo šaty sú potom veľmi ťažké a menej praktické. Svadobné šaty zdobené kamienkami si všimnete hneď na prvý pohľad najmä vďaka ich lesku – takéto šaty pôsobia veľmi slávnostne až luxusne.

Model 1170

Model 878

Model 891

Svadobné šaty model 891

Opasok

Opasok je najjednoduchší spôsob ako aj z jednoduchého modelu urobiť zaujímavé svadobné šaty. Vďaka opasku si môžete šaty prispôsobiť, aby ladili s vašou výzdobou, alebo sa tak zladiť so ženíchom a jeho kravatou. Zároveň opaskom môžete vaše svadobné šaty spraviť výnimočnými a odlíšiť sa tak od ostatných neviesť, ktoré by si vybrali tie isté alebo podobné šaty. Opasky nájdete v rôznych podobách od jednoduchej jednofarebnej stužky, cez opasky z brošňami, až po bohato zdobené opasky vykladané kamienkami.

Model 1044

Model 882

Model 1001

Vlečka

Vlečka je spolu s čipkou asi najčastejšie používaným a zároveň najžiadanejším ozdobným prvkom na svadobných šatách. Vyzerá nádherne nielen na fotkách, ale aj naživo. Keď nevesta kráča k oltáru a ťahá za sebou rozprestretú vlečku, takmer každý ju sleduje s nemým úžasom. Šaty s vlečkou sú naozaj okúzľujúce a často aj dych vyrážajúce. Vlečky nájdete rôzne – jednoduchá tylová, lemovaná čipkou, saténová, celá zdobená čipkou, … Vyberať je určite z čoho. Kvôli praktickosti sa na vlečku zvyknú našívať rôzne gombíčky a úchytky, aby bolo možné ju na tancovanie vypnúť a neveste počas večera nezavadzala.

Model 1186

Model 1176

Model 1053

Model 1048

Chrbát

To ako je na šatách riešený chrbát spraví naozaj veľa. Nie vždy budete ku každému otočená len tvárou, preto treba dbať aj na to ako vaše svadobné šaty vyzerajú zozadu. Existuje mnoho spôsobov, ak spraviť na šatách pútavý chrbát – jedným z nich je veľký výstrih, ktorý odhaľuje väčšinu chrbta, prípadne decentný, menší otvor na chrbte, ďalej to môže byť priesvitná sieťovina zdobená čipkou alebo kamienkami, či samotná čipka.

Model 1174

Model 887

Model 1045

Model 1061

Ak sa chcete presvedčiť na vlastné oči ako tieto prvky vyzerajú naživo alebo vás zaujali niektoré zobrazené šaty, navštívte náš svadobný salón v Bratislave. Radi vám pomôžeme pri skúšaní aj výbere. Tešíme sa na vás! 🙂

Comments are closed.