Svadobné šaty a materiály – Materiály, s ktorými sa môžete stretnúť pri výbere svadobných šiat

16
august
2017
Komentáre vypnuté na Svadobné šaty a materiály – Materiály, s ktorými sa môžete stretnúť pri výbere svadobných šiat

Nie sú šaty ako šaty, a pokiaľ ide o svadobné šaty to určite platí dvojnásobne. Pri svadobných šatách je dôležitý nielen strih ale aj materiál. Materiál pri svadobných šatách zohráva jednu z najdôležitejších úloh a dotvára celý dojem. V tomto článku si predstavíme tie najbežnejšie materiály, ktoré sa používajú na výrobu svadobných šiat, aby ste sa trošku zorientovali a vedeli si lepšie vybrať.

1. Tyl

Tyl je snáď najbežnejším a zároveň úplne základným materiálom pri výrobe svadobných šiat. Ako s jediným sa s ním môžeme stretnúť na takmer každých svadobných šatách, pretože sa používa nielen na povrchovú úpravu sukne, ale aj na výrobu spodníc a podšívok. Je to materiál, ktorý sa využíva najmä pri svadobných šatách, ktoré majú pôsobiť rozprávkovo, lebo s ním jednoducho vytvoríte veľkú nadýchanú sukňu. Stačí použiť niekoľko vrstiev, prestriedať tvrdý tyl s jemnejším a tortičková sukňa a pre princeznú je na svete. 🙂

Model 913

 

Model 982

2.Satén

Táto látka sa určite vzhľadom radí medzi tie luxusnejšie. Saténové šaty pôsobia veľmi elegantne, ak ste zvolili strih s veľkou sukňou, alebo zdobením, budú pôsobiť aj honosne. Spodnice sa z nej nevyrábajú, práve naopak, štandardne je na šatách dominantou. Okrem toho že ho môžeme vidieť na sukni, zvykne sa používať aj na korzety, najmä v kombinácií s čipkou a s rôznymi ozdobami. Má krásny lesklý, elegantný a uhladený vzhľad, ktorý dodáva šatám nádych luxusu.

Výhodou je, že pri saténových svadobných šatách máte možnosť zvoliť jednoduchú eleganciu a vybrať si splývavé, či áčkové šaty s jednoduchým (alebo žiadnym) zdobením, ale aj bohato zdobené honosné šaty, ako pre princeznú. Satén má však aj svoje nevýhody – hneď na ňom vidno každú špinku či fľak a veľmi rýchlo sa pokrčí, preto musíte byť pri saténových šatách naozaj opatrná.

Svadobné šaty model 1002: https://goo.gl/r18xmU

 

Model 971

3. Šifón

Šifón sa zvyčajne používa skôr pri jednoduchších strihoch svadobných šiat, nakoľko je to padavý materiál, ktorý je vhodný na splývané strihy sukní a tie sa zvyčajne kombinujú s jednoduchším vrškom. Jeho výhodou je, že je veľmi jemnučký a ľahký, preto ho takmer ani necítite, preto je skvelou voľbou na letnú svadbu. Napriek tomu, že šifón je skôr materiálom na jednoduchšie šaty, má naozaj široké využitie. Šifónové svadobné šaty sa hodia napríklad aj na svadbu v záhrade, či na inom mieste v prírode, kde sa v nich môžete cítiť ako rozprávková lesná víla. Kombinovať ich môžete s kvetinovými doplnkami alebo živými kvetmi vo vlasoch. Vhodné sú však aj na elegantnú svadbu, keď zvolíte model so saténovým vrškom alebo vrškom zdobeným kamienkami. Šifónové šaty môžu potešiť takisto aj romantické nevestičky, keď vyberú model zdobený čipkou.

Svadobné šaty model 1001: https://goo.gl/K7n09w

 

4. Taft

Krásna, no veľmi ťažká látka. Taft má skvelú schopnosť vytvoriť efekt honosnoti a minimalizmu zároveň. Takže na sebe vôbec nemusíte mať príliš veľa zdobenia, no napriek tomu budú vaše šaty neprehliadnuteľné a rozprávkové. Šaty z taftu sú štandardne jednoduché, bez zbytočného zdobenia, korálikov alebo čipky. Avšak taft, podobne ako tyl, je veľmi tvárny, takže dokáže odstávať a preto šaty pôsobia väčším dojmom. Na sukni taftových šiat môžeme veľmi často vidieť tzv. sklady, ktoré im slúžia ako prirodzená ozdoba a preto šaty nie sú fádne.

Model 1044

 

5. Čipka

Čipka sa na svadobných šatách zvyčajne využíva iba ako doplnok respektíve na ozdobenie šiat, ale samozrejme nájdu sa aj svadobné šaty celé potiahnuté čipkou. Nakoľko je čipka veľmi jemné a priesvitná vyžaduje si pod sebou iný – pevnejší materiál. Takto potom môžete kombinovať rôzne farby, napríklad bledučko ružová saténová podšívka v kombinácií s jemnučkou čipkou vo farbe ivory vytvorí prekrásne romantické svadobné šaty. Na svadobných šatách sa čipka využíva najmä na výrobu rukávov, alebo v oblasti krku či dekoltu, kde môže vytvoriť aj efekt náhrdelníku. Taktiež zvykne byť niekedy na celom korzete, v kombinácií s rôznymi kamienkami či korálikmi, takže šaty vyzerajú naozaj ako tie pravé svadobné. Niekedy zasahuje až do sukne, prípadne zdobí spodok sukne alebo lemuje vlečku, čo pôsobí naozaj efektne, keď kráčate k oltáru. Nádherne budete vyzerať aj na fotke zozadu v svadobných šatách s rozprestretou čipkovanou vlečkou, alebo čipkou zdobeným chrbátikom.

Pre extravagantnejšie dámy je tu možnosť aj celých čipkových šiat. V tomto prípade sú však bežnejšie obtiahnuté strihy, ako napríklad strih morská panna. Pre moderné dámy je tu aj najnovší trend takzvaných iluzívnych častí, kedy je časť šiat robená z priesvitného materiálu a vytvára tak dojem nahého tela. Tieto iluzívne časti sa zvyčajne zdobia čipkou, čo vyzerá veľmi efektne najmä na chrbte alebo rukávoch. Ak ste odvážna môžete zvoliť aj šaty s iluzívnym vrchom, či sukňou.

Model 954

 

Model 967

Svadobné šaty 986: https://goo.gl/3ShRt4

 

Model 1046

Dúfame, že vám tento článok pomohol urobiť si prehľad a veríme, že sa vám podarí nájsť tie najkrajšie svadobné šaty presne pre vás. Radi vám s výberom pomôžeme v našom svadobnom salóne na Mickiewiczovej 5 v Bratislave. 🙂

 

Comments are closed.