Svadobné salóny

29
október
2015
Komentáre vypnuté na Svadobné salóny

Pri výbere svadobných šiat máte v dnešnej dobe naozaj množstvo možností. Svadobné salóny ponúkajú desiatky rôznych modelov od rôznych svetových značiek. Na výber máte množstvo strihov, materiálov a farieb. Ak sa vám žiadne šaty v salóne nebudú páčiť, môžete si vybrať niektoré z katalógu a salón ich pre vás objedná, niektoré salóny dokonca ponúkajú možnosť ušiť šaty na mieru.

TIP: Skôr ako sa vydáte na lov svojich vysnených šiat, spravte si aspoň trochu prehľad o rôznych strihoch a materiáloch. Ušetrí vám to množstvo času pri výbere.

Modely šiat sú v jednotlivých svadobných salónoch podobné nakoľko sa salóny prispôsobujú aktuálnym kolekciam a tak držia krok so svadobnou módou. Značky, ktoré v salónoch nájdete sa naopak veľmi líšia. V jednom meste zrejme nenájdete dva salóny, ktoré by ponúkali tú istú značku, nakoľko výrobcovia šiat si dávajú pozor na zachovanie exkluzivity. Taktiež sa pripravte na to, že možno za svojimi vysnívanými šatami bude musieť cestovať cez celé Slovensko. Niektoré značky majú u nás zastúpenie len v jednom, či dvoch salónoch, a niektoré sa v našich salónoch ani nenachádzajú. Práve preto je lepšie hľadať svadobné šaty priamo na webových stránkach svadobných salónov, a nie medzi náhodnými obrázkami na internete.

Svadobné salóny majú často okrem svadobných šiat aj široký výber spoločenských šiat, či pánskych oblekov, preto môžete pokojne zobrať so sebou na skúšanie aj svoje družičky, mamu, či sestru, skrátka všetky dámy, ktoré budú potrebovať šaty na vašu svadbu. Ak salón ponúka aj obleky, môžete tam poslať aj svojho nastávajúceho s kamarátmi.

Okrem šiat vám väčšina svadobných salónov ponúkne aj rôzne doplnky ako závoje, ozdoby do vlasov, šperky a podobne. Ak si už vyberiete šaty v niektorom salóne, odporúčam, aby ste sa v ňom pokúsili vybaviť čo najviac. Ušetríte si tak ďalšie vybavovanie a behanie z predajne do predajne. A možno dostanete aj množstevnú zľavu.

Veľmi dôležité je tiež vedieť, že na skúšku svadobných šiat do salónu sa treba objednať. Túto informáciu zrejme nájdete aj na web stránke každého svadobného salónu. Objednať sa je dôležité najmä preto, aby ste mali istotu, že sa vám personál bude môcť naplno venovať, keď tam prídete. V prípade, že sa chcete len popozerať, zistiť, aká je ponuka a vidieť šaty naživo, samozrejme, objednávať sa nemusíte, nikto vás z predajne nevyhoví. Ak by sa vám však nejaké šaty zapáčili a chceli by ste si ich skúšať budete potrebovať asistenciu. Ak nebudete mať rezervovaný termín, môže sa stať, že v čase, keď budete v salóne, budú mať skúšku ďalšie dve nevesty a tým pádom sa vám nebude mať kto venovať. Skúšanie šiat na svadbu môže trvať aj hodinu a pol a určite k tomu budete potrebovať asistenciu personálu, preto je dôležité, aby ste mali termín.

Comments are closed.