Svadobné menovky na korkových zátkach

18
máj
2015
Komentáre vypnuté na Svadobné menovky na korkových zátkach

Tieto rozkošné a originálne menovky pre svadobných hostí vyrobíte jednoducho a rýchlo aj sami doma. Na tento projekt budete potrebovať nejaké korkové zátky, ktoré možete kúpiť alebo si odkladať z použitých vínových fliaš a budete ich tak mať zadarmo (môžete požiadať aj priateľov a rodinu, aby pre vás odkladali zátky), okrem toho budete potrebovať lepidlo, farebný papier, tvrdý farebný papier, špajdle, kružidlo, nožnice a pero (alebo fixu) na napísanie mien hostí.

Postup:

  1. Na tvrdý papier kružidlom narysujte kružnice s priemerom asi 7cm. Ich počet závisí od toho, koľko potrebujete menoviek.
  2. Na mäkší farebný papier teraz narysujte menšie kružnice (s priemerom asi 5cm).
  3. Vystrihnite kružnice a môžete začať lepiť.
  4. Na väčší papierik naneste lepidlo, priložte špajdľu a zakryte menším papierikom. Poriadne všetko pritlačte dokopy a nechajte lepidlo uschnúť. Zopakujte so vsetkými papierovými krúžkami. Aby sa papiere so špajdľou o seba dobre prilepili, možete ich priložiť ťažkou knihou alebo iným závažím.
  5. Na hotové kartičky potom napíšte mená hostí.
  6. Ak chcete, môžete skonči tu a menovky na špajdliach iba pozapichovať do korkových zátok. Ak chcete zátky ozdobiť, môžete ich obaliť ozdobným papierom alebo previazať stužkou.

Je to naozaj veľmi jednoduché a určite sa pri tom aj zabavíte. Som presvedčená, že vaši svadobní hostia túto snahu ocenia a menovky sa im budú páčiť. Držím palce pri vyrábaní. 🙂

Comments are closed.