Svadobné agentúry

13
august
2015
Komentáre vypnuté na Svadobné agentúry

Nakoľko organizácia svadby je časovo pomerne náročná a vyžaduje množstvo vybavovania, veľa párov sa rozhodne využiť služby svadobnej agentúry. Prečo sa oplatí využiť služby svadobnej agentúry, pre koho sú vhodné a čo môžete od svadobnej agentúry očakávať sa dozviete v tejto kapitole.

Čo čakať od svadobnej agentúry?

Svadobné agentúry ponúkajú množstvo služieb od kompletnej organizácie svadby (svadba na kľúč) cez zabezpečenie výzdoby až po koordináciu svadobného dňa. Agentúre môžete zveriť všetky úlohy spojené s prípravou svadby, alebo si vybrať iba niektoré, s ktorými budete potrebovať pomôcť. V prípade, že si svadbu chcete zorganizovať sami, ale neviete, kde začať, môžete využiť svadobné poradenstvo. Agentúra vám pomôže naplánovať rozpočet, priebeh svadby, vybrať farebnú kombináciu, poradí vám s výberom miesta a vhodných dodávateľov.

Veľmi obľúbenou službou je aj koordinácia svadobného dňa. Každá nevesta si chce svoju svadbu užiť naplno od rána až do noci a nechce sa o nič starať a preto je o koordináciu svadby stále väčší záujem. Koordinátorka dáva pozor na plynulý priebeh celého dňa a zabezpečuje posledné prípravy a úpravy priamo na mieste, organizuje svadobných hostí, prípadne program na hostine, komunikuje s dodávateľmi a personálom a v prípade potreby rieši vzniknuté problémy. Môžete na ňu nechať všetky organizačné záležitosti týkajúce sa priebehu svadobného dňa. Takže vy nemusíte na nič myslieť a nemáte žiadne starosti.

Okrem toho agentúry často ponúkajú aj doplnkové služby ako organizácia zásnubného večierka, rozlúčky so slobodou, či rôzne moderné služby (zriadenie a spravovanie svadobnej web stránky alebo stránky na Facebooku).

 

Kto využíva služby agentúry?

Samozrejme, služby svadobnej agentúry môže využiť hocikto, zvyčajne to však robia ľudia, ktorí sú veľmi pracovne vyťažení alebo majú deti, o ktoré sa musia starať a na prípravu svadby im neostáva čas. Prípadne vôbec nevedia ako na to a kde začať, majú pocit, že je to príliš náročné a sami to nezvládnu, alebo sa im to skrátka nechce riešiť a radšej zveria svadobné prípravy profesionálom.

Prečo sa oplatí využiť svadobnú agentúru?

Svadobné agentúry majú prehľad v trendoch, možnostiach a dodávateľoch, vedia vám poradiť, aké služby využiť a od koho ich objednať. Ak nemáte zatiaľ žiadnu predstavu o svadbe, v agentúre vám predstavia rôzne možnosti ako sa dá svadba poňať a v akom duchu sa dá zariadiť. Pomôžu vám zostaviť program, naplánovať svadobné prípravy a úlohy, ktoré treba zariadiť, aby ste na nič nezabudli a všetko stihli včas. Agentúra vám ušetrí veľa času a stresu, pri prípravách, lebo všetko potrebné zistia za vás a vy si len vyberiete z ponúkaných možností a nemusíte absolvovať niekoľko stretnutí s rôznymi ľuďmi, aby ste niečo vybavili.

V prípade potreby tiež pre vás zarezervujú termíny u dodávateľov, napríklad na prehliadku priestorov alebo skúšku šiat a pod. Ďalšou výhodou je, že komunikujete len s jedným človekom a nemusíte si pamätať, čo ste dohodli s ktorým dodávateľom, stačí vám vedieť, čo ste zadali agentúre. Ohľadom všetkého sa s vami vždy poradia, aby to bolo tak ako si želáte.

Svadobné agentúry mávajú často dohody s rôznymi dodávateľmi a preto vám vedia niekedy vybaviť výhodnejšie podmienky. Ak máte o služby svadobnej agentúry záujem, stačí osloviť konkrétne agentúry a zistiť si podmienky, prípadne si dohodnúť stretnutie a opýtať sa na veci, ktoré vás zaujímajú osobne (prvé stretnutie je zvyčajne bezplatné). Veľmi dôležité je, aby na vás človek, s ktorým hovoríte urobil dobrý dojem. Ak vám bude svadobná koordinátorka sympatická a budete si rozumieť, určite sa ľahšie dohodnete a vaša spolupráca bude prebiehať tak ako si predstavujete.

Povedať áno svadobnej agentúre?

Či sa rozhodnete využiť služby svadobnej agentúry alebo nie, len jen na vás. Niektorým párom vyhovuje všetko vybavovanie zveriť do rúk profesionálom a nemať so svadbou žiadne starosti, iné páry si nechajú od agentúry poradiť, ale do svadobných príprav sa zapájajú a niektoré páry si chcú celú svadbu pripraviť sami.

Skôr ako sa rozhodnete, či budete svadbu organizovať sami alebo s pomocou agentúry, zamyslite sa nad svojou situáciou a zvážte svoje možnosti. Ak ste časovo vyťažení už teraz, nie je rozumné púšťať sa do svadobných príprav bez pomoci a potom byť v neustálom strese z nedostatku času. Ak, naopak máte času množstvo, pokojne sa do svadobných príprav zapojte alebo si celú svadbu zorganizujte sami. Napriek stresovým situáciám vás určite niektoré etapy plánovania budú naozaj baviť.

Nerozhodujte sa podľa toho, čo vám povie niekto iný – či už rodina, kamaráti, alebo kolegovia v práci. Vyberte si možnosť, ktorá je najlepšia pre VÁS. Je to predsa vaša svadba a preto by ste si mali naplno vychutnať nielen svadobný deň, ale aj obdobie svadobných príprav.

Comments are closed.