Svadobná výzdoba: Veľké papierové kvety na stoličky

23
marec
2015
Komentáre vypnuté na Svadobná výzdoba: Veľké papierové kvety na stoličky

Pri svadobnej výzdobe netreba zabúdať na stoličky. Ak sa vám klasické biele návleky s mašľami nepáčia a chceli by ste niečo originálnejšie, ale finančne nenáročné, tento projekt je presne pre vás. V prípade, že vaše svadobné stoličky vyzerajú celkom dobre aj sami o sebe, ale chceli by ste im dodať trochu zaujímavejší nádych, môžete použiť papierové kvety – možností je naozaj veľa. V tomto článku si ukážeme ako vyrobiť najjednoduchšie papierové kvety z obyčajných servítok. Potrebovať budete len papierové servítky (ideálne nejaké pevnejšie, viac vrstvové), nožnice a špagát.

Postup:

  1. Rozložte servítku a oddeľte všetky vrstvy.
  2. Poskladajte servítku do tvaru harmoniky. Zopakujte s ďalšími dvoma servítkami.
  3. Odstrihnite okraje servítok do oblúčika tak, aby ste dostali tri rôzne veľkosti.
  4. Servítky opäť rozložte a uložte na seba tak, aby na spodu bola najväčšia a na vrchu najmenšia.
  5. Opäť zložte do tvaru harmoniky a v strede previažte špagátom. Nechajte špagátu dostatočne dlhé konce, aby ste pomocou neho mohli upevniť kvety na stoličku.
  6. Otočte vejár na bok, aby ste dostali tvar mašle a začnite po jednej vrstve opatrne dvíhať servítku nahor a smerom do stredu. Začnite s najkratšou a pokračujte, kým nevystriete všetky vrstvy.
  7. Nakoniec kvet ešte mierne upravte, ak treba môžete niektoré vrstvy servítky k sebe prilepiť, aby kvety vyzerali autentickejšie.
  8. Nakoniec hotové kvety môžete prichytiť na stoličky, zavesiť zo stropu, ozdobiť s nimi stôl s občerstvením, či dokonca vaše svadobné stoly.

Svadobnná výzdoba, veľké papierové kvety zo servítok

svadobná výzdoba, veľké papierové kvety zo servítky

Vyrobiť tieto papierové kvety vám možno potrvá niekoľko večerov, ale výsledok určite stojí za to. Verím, že sa vám tento nápad páčil a dúfam, že sa vám podarí vytvoriť krásne papierové kvety na ozdobenie svadobných stoličiek. 🙂

Comments are closed.