Svadobná výzdoba: Reťaze z papierových kvetov

14
december
2015
Komentáre vypnuté na Svadobná výzdoba: Reťaze z papierových kvetov

Reťaze z papierových kvetov sú skvelým doplnkom svadobnej výzdoby. Môžete ich použiť na ozdobenie stoličiek, stien, či vytvoriť z nich záves, ktorý môžete použiť na obrade namiesto slávobrány. Na ich výrobu budete potrebovať najmä štipku trpezlivosti, lebo ide o časovo náročnejší projekt, obyčajný biely papier (ja som použila zošiť formátu A4), nožnice, bielu niť, lepidlo a vyrezávačku na papier v tvare kvetu.

Postup:

  1. Z bieleho papiera si pomocou vyrezávačky nastrihajte kvety. Z jedného papiera veľkosti A4 vám vyjde asi 60 kvetov.
  2. Z bielej niti sa nastrihajte potrebné množstvo kúskov. K potrebnej dĺžke nezabudnite pridať niečo navyše na priviazanie. Radšej pridajte viac a čo vám ostane odstrihnete, ako by vám malo chýbať.
  3. Papierové kvety postupne priliepajte na niť. (Zlepte dva kvety k sebe tak, aby pomedzi ne šla niť.) Aby vám to išlo lepšie, priviažte si jeden koniec nite napríklad o operadlo stoličky – v tom prípade však počítajte s ďalšou niťou navyše, ktorú použijete na prichytenie reťazí pri ich výrobe. Keď hotovú reťaz potom odstrihnete zo stoličky, musí vám ostať ešte dostatočný kus nite bez kvetov, ktorý použijete na prichytenie reťaze v sále, na svadobné stoličky a pod.

reťaz z papierových kvetov postup

A to je všetko. Je to naozaj jednoduché a zvládne to úplne každý. Ide však o trochu zdĺhavú prácu, preto si na pomoc radšej zavolajte kamarátky, či rodinu, alebo počítajte s tým, že reťaze možno budete vyrábať niekoľko dní, kým ich budete mať dostatok (ak sa napríklad, rozhodnete s nimi ozdobiť stoličky – na jednu stoličku treba 8 – 10 reťazí). Napriek časovej náročnosti, výsledok určite bude stáť za to.

výzdoba svadobných stoličiek, reťaze z papierových kvetov

Dúfam, že sa vám tento nápad páčil a budem vám držať palce pri vyrábaní vašich kvetinových reťazí. 🙂

Comments are closed.