Svadobná výzdoba: Papierové ruže

25
január
2016
Komentáre vypnuté na Svadobná výzdoba: Papierové ruže

 Aj papierové kvety môžu vyzerať naozaj vkusne, ak si na ich výrobe dáte záležať. Tieto ruže z farebného papiera podľa nás vyzerajú veľmi realisticky a ich výroba je naozaj jednoduchá. Potrebovať budete iba farebný papier podľa vlastného výberu (napríklad farebné štvorcové papieriky na poznámky), nožnice, lep a podľa potreby zošívačku a drôtik.

Postup:

  1. Z farebného papiera si najskôr vystrihnite niekoľko kvetov. Aby boli všetky rovnaké a ich lupene rovnomerné, môžete použiť ako šablónu napríklad vykrajovačku na vianočné koláče v tvare kvetu.
  2. Potom kvety medzi jednotlivými lupeňmi nastrihnite čo najviac ku stredu.
  3. Zdvihnite jeden z lupeňov smerom do stredu a zrolujte ho. Potom okolo neho zrolujte lupeň, ktorý je oproti nemu.
  4. Postupne pridávajte ostatné lupene tak, ako vidíte na orbrázkoch. Aby mali ruže dostatočkú veľkosť, budete potrebovať použiť viac papierových kvetov.
  5. Prvý kvet s ohnutými lupeňmi prilepte na ešte rovný papierový kvet a pokračujte v zdíhaní a ohýbaní lupeňov.
  6. V prípade potreby môžete použiť aj tretí papierový kvet a postup zopakovať.

papierová ruža postup

Tip: Aby ste si celý proces uľahčili, môžete hneď na začiatku poukladať na seba 3 papierové kvety a v strede ich spojiť zošívačkou. Potom pokračujte podľa návodu a postupne dvíhajte a ohýbajte jeden lupeň za druhým, kým nedostanete tvar ruže.

Tip 2: Ak plánujete ruže použiť ako výzdobu do váz, skôr ako začnete ohýbať lupene, pripevnite do stredu kvetu drôtik, ktorý bude potom slúžiť ako stonka. Dajte si pozor, aby bol dosť hrubý a udržal váhu kvetu.

Hotové ruže môžete potom použiť na výzdobu stolov (naaranžovať ich do váz, či poukladať do stredu stola ako doplnky k živým kvetom), zavesiť ich zo stropu, ozdobiť nimi svadobnú tortu, či menovky a podobne.

Dúfam, že sa Vám tento nápad páčil a prajem veľa šťastia pri skladaní. 🙂

 

Comments are closed.