Svadobná výzdoba: Papierové kvietky

03
november
2014
Komentáre vypnuté na Svadobná výzdoba: Papierové kvietky

Ak použijete na vytvorenie svadobnej výzdoby papierové dekorácie, ušetríte tak peniaze, ktoré môžete investovať napríklad do svadobných šiat. 🙂

Výzdoba z papiera sa dá urobiť naozaj pekne a elegantne, ak viete ako na to. Napríklad takéto pekné kvietky dokážete vyrobiť naozaj rýchlo a je množstvo spôsobov ako ich môžete využiť.

Budete potrebovať len farebný papier podľa vlastného výberu (ak chcete, môžete použiť aj biely papier), pero / ceruzku (nie je nutné) a nožnice.

Postup:

  1. Papier najskôr nastrihajte na štvorce. Ich veľkosť závisí od toho, aké veľké chcete mať kvety (hotový kvietok bude len o trochu menší ako štvorec, z ktorého ho vyrobíte). Štvorce môžu byť aj rôznych veľkostí a farieb- z hotových kvetov potom môžete vytvoriť zaujímavú kyticu.
  2. Potom si na pripravené papierové štvorce nakreslite špirálu, podľa ktorej budete strihať. Tento krok však nie je nutný, vystrihovať môžete aj bez predlohy.
  3. Z papierových štvorčekov vystrihnite špirály.
  4. Teraz už len stačí zo špirál vytvarovať kvety. Jednoducho začnite okolo prsta otáčať jeden koniec špirály a postupne vám začne vznikať kvietok.
  5. Hotové kvety môžete potom navliecť na niť alebo špagát a vytvoriť závesné dekorácie (kvetinové závesy alebo girlandy), naaranžovať ich do podoby kytíc, pripevniť na slamky a vytvoriť zaujímavé darčeky pre hostí, či použiť ich ako menovky…

3.11. papierove kvety

 

Možností ako využiť tieto papierové kvety je naozaj veľa, je to len na vás. Verím, že sa vám tento nápad páči a držím palce s vyrábaním vašich originálnych ozdôb. 🙂

Comments are closed.