Svadobná výzdoba: obrovský papierový kvet

09
február
2015
Komentáre vypnuté na Svadobná výzdoba: obrovský papierový kvet

Do módy stále viac prichádzajú svadobné kytice, ktoré obsahujú len jeden veľký kvet. A keď veľký, tak prečo nie rovno obrovský? Medzi živými rastlinami síce takéto veľké kvety nezoženiete, ale jednoducho si ich môžete vyrobiť doma z papiera. Okrem kytice ich môžete použiť aj ako dekoráciu stoličiek, stropu, či svadobných stolov. Potrebovať budete len farebný krepový papier (zelený na listy a druhú farbu alebo viac farieb na lupene), špajdle alebo tenký drôt, zelenú lepiacu pásku, biely papier veľkosti A4, ceruzku, lepidlo a nožnice.

Postup:

 1. Zlepte dohromady dva čisté papiere formátu A4 tak, aby ste dostali veľkosť, ktorú chcete a nakreslite na ne ceruzkou tvar srdca. Srdce nakreslite také veľké, aké chcete mať veľké lupene vášho kvetu.
 2. Vystrihnite z krepového papiera 4 kúsky rovnakej veľkosti ako je váš zlepený biely papier a uložte ich na seba.
 3. Na kopu z krepových papierov položte papier s obrázkom srdca a podľa neho vystrihnite tieto tvary z krepových papierov.
 4. Potom si pripravte na biely papier väcsie srdce a zopakujte. Koľko veľkostí papiera si pripravíte je len na vás. Každé srdce z krepového papiera predstavuje jeden lupeň vášho kvetu. Čím ďalej sú lupene od stredu tým musia byť väčšie.
 5. Keď budete mať hotové všetky lupene všetkých veľkostí, ktoré chcete, môžete si pripraviť stonku. Špajdle alebo drôt obaľte zelenou páskou. Ak chcete mať dlhú stonku a používate špajdle, môžete ich pokojne nadpájať a prichytiť zelenou páskou.
 6. Pre presvedčivejsí dojem môžete lupene z papaiera mierne natočíť pomocou ceruzky, ako vidíte na štvrtom obrázku.
 7. Zoberte jeden z najmenších lupeňov a otočte ho okolo stonky zo špajdlí alebo drôtu. Prichyťte ho zelenou páskou. Postupne pridávajte ďalšie lupene.
 8. Aby bol kvet realistický, pripravte si aj listy. Postup je podobný ako pri lupeňoch. Nakreslite si na čistý papier tvar listu, nastrihajte zelený krepový papier a uložte jednotlivé vrstvy na seba, potom zo všetkých naraz vystrihnite listy. Ak chcete použiť viac veľkostí listov, pripravte si viac makiet a postup opakujte.
 9. Na špajdle alebo drôt obalený zelenou páskou potom tou istou páskou prichyťte listy z krepového papiera.
 10. Nakoniec už len pridajte stonky s listami k tej s kvetom a prichyťte zelenou páskou, či ozdobnou stuhou.  A kytica je hotová.
 11. Ak chcete použiť kvety na výzdobu stoličiek alebo ich položiť do stredu stola, vynechajte kroky s vyrábaním stonky a lupene prichyťte len na krátky kúsok špajdle alebo drôtu.
Obrázok z: http://greenweddingshoes.com/diy-giant-paper-rose-flower/

Obrázok z: http://greenweddingshoes.com/diy-giant-paper-rose-flower/

 

Comments are closed.