Svadobná výzdoba: jednoduché kvety zo servítky

04
január
2016
Komentáre vypnuté na Svadobná výzdoba: jednoduché kvety zo servítky

Tieto  elegantné kvietky zo servítky sú výborným doplnkom svadobnej výzdoby. Môžete nimi osdobiť stoly s občerstvením, stoličky, svadobnú tortu, slávobránu, alebo aj svadobné stoly. Dajú sa voľne poukladať vedľa seba alebo naaranžovať do váz, či iných nádob. Môžete ich dokonca zakomponovať do svadobnej kytice, či kytíc pre družičky. Vyrobiť tieto kvety je naozaj jednoduché a zaberie Vám to len pár minút.

Budete na to potrebovať nejaké servítky (ja som použila dvojvrstvové servítky marhuľovej farby), nožnice a niečo, na spevnenie kvetu (drôtik, niť, špagátik). Ak si chcete pripraviť maketu, aby boli všetky kvety rovnaké, budete potrebovať aj nejaký tvrdý papier.

Postup:

  1. V prípade, že si chcete vyrobiť na kvety maketu, vystrihnite z tvrdého papiera štvorec veľkosti poskladanej servítky. Na pravej a vrchnej strane papiera vystrihnite na okrajoch vlnky.
  2. Podľa makety vystrihujte vlnkované okraje na všetkých servítkach, ktoré chcete použiť na výrobu kvetov. Môžete položiť aj viac servítok na seba, aby ste vystrihovanie urýchlili. Ak nepoužívate maketu, strihajte vlnky priamo do servítok. Ja som mala servítky s ozdobným okrajom, preto som musela odstrihnúť väčšiu časť, aby som ho odstránila.
  3. Vystrite servítku.
  4. Servítku teraz poskladajte do tvaru harmoniky.
  5. Poskladanú servítku v strede spojte drôtikom, niťou, či špagátikom.
  6. “Harmoniku” otočte na bok a opatrne vystrite jednotlivé vrstvy servítky.
  7. Nakoniec vystreté vrstvy servítky už len mierne upravte, aby čo najviac pripomínali kvet.

svadobná výzdoba kvety zo servítky postup

Je to naozaj jednoduché a keď si dáte záležať tieto kvety budú vo vašej výzdobe vyzerať naozaj nádherne a ušetria vám množstvo peňazí, ktoré by ste minuli za živé kvety. 🙂 Dúfam, že sa vám tento nápad páčil a želám veľa šťastia pri vyrábaní vašich kvietkov zo servítky.

svadobná výzdoba, papierové kvety zo servítky

Comments are closed.