Svadobná torta a zákusky

01
október
2015
Komentáre vypnuté na Svadobná torta a zákusky

Pri svadobnej torte je veľmi dôležité nielen to ako chutí, ale aj ako vyzerá, keďže sa bude nachádzať na mnohých fotografiách, svadobnom videu a jej krájanie bude pravdepodobne súčasťou programu. Vyberte si taký vzhľad, aby torta spolu s výzdobou a celkovou témou svadby tvorili jeden celok. Veľa cukrární má svoju prácu odfotenú a zverejnenú na internete, preto si môžete vybrať, koho torty sa vám páčia najviac aj z domu.

Svadobnú tortu nemusíte vyberať s veľkým predstihom, ale je dobré si popredu rezervovať termín v cukrárni alebo u pekárky, aby ste mali istotu, že s vašim dátumom budú počítať a vyhradia si čas, aby stihli pripraviť vašu objednávku. Na konkrétnom tvare a vzhľade torty sa môžete s cukrármi dohodnúť aj neskôr, hlavné je, aby ste mali rezervovaný termín.

Pri výbere svadobnej torty je, samozrejme, veľmi dôležité, aby ste aj ochutnali, čo kupujete, skôr ako si u niekoho tortu a zákusky objednáte. Koniec koncov budete ich servírovať svojim hosťom a je dôležité, aby všetkým chutilo to, čo dostanú. Zvyšnú tortu a zákusky, ktoré sa nezjedia počas večera môžete potom rozdať kolegom v práci, známym, susedom a podobne.

Nie je nutné, aby ste tortu aj zákusky objednali od toho istého dodávateľa, uľahčí vám to však prácu, ak všetko zabezpečuje jeden človek, prípadne jedna firma. Ak sa neviete rozhodnúť pre jeden dizajn torty, môžete ich mať aj viacero. Vtedy, ale radšej nechajte urobiť menšie torty, aby vám zbytočne neostalo príliš veľa sladkého pečiva, ktoré nikto nezje.

Nezabúdajte tiež na slané koláče – tie budú hosťom chutiť ešte viac ako sladké. Konkrétny počet druhov a kusov jednotlivých koláčov závisí od veľkosti svadby, nechajte si v tom poradiť od odborníkov alebo sa popýtajte známych, ktorí už svadbu mali. Mali by ste však počítať minimálne 2 kusy z každého druhu zákusku na osobu, zo slaného pečiva (podľa jeho veľkosti) aj viac.

Comments are closed.