Svadobná manikúra – ružová a zlatá

20
apríl
2015
Komentáre vypnuté na Svadobná manikúra – ružová a zlatá

V jednoduchosti je krása, a táto svadobná manikúra je toho dôkazom. Je ideálna pre nevestu, družičky, či svadobných hostí. Na jej vytvorenie budete potrebovať manikúrové nožničky a pilník na úpravu nechtov, priesvitný podkladový lak, bledo ružový  a zlatý lak na nechty, odlakovač, vatovú tyčinku a priesvitný lak na zafixovanie.

Postup:

  1. Nechty si v prvom rade dobre očistite – celým rukám môžete dopriať trochu extra starostlivosti a použiť výživnú masku, peeling, hydratačný krém a pod. Je to len na vás, ale keďže si manikúru budete zrejme robiť v deň svadby, ktorý bude celý chaotický a unáhlený, oddychová chvíľka, pri ktorej si doprajete výnimočnú starostlivosť vám len prospeje. 🙂
  2. Teraz nechty upravte do požadovaného tvraru a nalakujte podkladovým priesvitným lakom – ideálne bude, ak použijete nejaký výživný lak, ktorý vaše nechty zároveň posilní.
  3. Keď podkladový lak dobre vyschne, naneste vrstvu zlatého laku na tie nechty, ktoré chcete, aby boli odlišné. Možu to byť prsteníky, ukazovák a prsteník, alebo aj na každej ruke iné – je to len na vás a vašom vkuse.
  4. Ostatné nechty potom nalakujte bledo ružovým lakom. Začnite jednou vrstvou, počkajte kým uschne,  a potom podľa potreby naneste ďalšie vrstvy, kým nebudete spokojná s výsledkom.
  5. Nakoniec, keď bude lak na všetkých nechtoch suchý, zoberte vatovú tyčinku, namočte ju do odlakovača a očistite nechtové okolie, ak ste niekde zalakovali niečo čo ste nemali.
  6. Hotovú manikúru ešte môžete zafixovať prisvitným vrchným lakom (zoženiete v každej drogérii pod názvom “top coat”). Ten zabezpečí, aby manikúra dlhšie vydržala.

Je to naozaj jednoduché a zaberie vám to len pár minút. Aby ste si spríjemnili čas, môžete si urobiť manikúru spolu s kamarátkami – takto sa aspoň odreagujete od svadobného stresu. Dúfam, že sa vám tento návod páčil a budem držať palce pri vytváraní vašej svadobnej manikúry. 🙂

 

Comments are closed.