Svadobná girlanda s nápisom

08
september
2014
Komentáre vypnuté na Svadobná girlanda s nápisom

Girlandy s nápismi sú originálnym doplnkom svadobnej výzdoby. Sú skvelé, lebo ich môžete akokoľvek prispôsobiť svojim potrebám a štýlu a hlavne si ich ľahko vyrobíte sami doma. Zaberie vám to len chvíľku a výsledok bude určite stáť za to.

Budete potrebovať len niekoľko pomôcok, a to: papier podľa vlastného výberu (odporúčame výkres alebo kartón, aby sa písmená príliš neohýbali), pravítko a ceruzku, nožnice alebo orezávač a špagát. Na ozdobenie nápisu potom môžete použiť akékoľvek dekorácie podľa vlastného výberu (flitre, trblietavý prášok, farbu, …).

Postup:

  1. S pomocou pravítka a ceruzky si na papier nakreslite obrysy písmen podľa toho aký nápis chcete vytvoriť. Ak sa vám viac páčia oblé písmená, môžete ich nakresliť bez použitia pravítka, tak ako sa vám to páči.
  2. Písmená potom vystrihnite alebo vyrežte orezávačom.
  3. Písmená na podlahe usporiadajte do nápisu.
  4. Potom do každého písmena na vrchu vyrežte dve diery, tak aby ste cez ne mohli prevliect špagát.
  5. Pripravený nápis už len ponavliekajte na špagát a hotovo.
  6. Ostáva už len váš výtvor vyzdobiť. Ak ste sa rozhodli pre flitre, ako na obrázku, potrite písmená lepidlom a posypte flitrami. Opakujte, kým nebudete spokojní a ich množstvom. Ak ste sa rozhodli písmená nafarbiť, odporúčam farbu v sprejji, s ktorou sa lepšie manipuluje. Postriekajte písmená farbou podľa vlastného výberu (môžete použiť aj viac farieb) a potom nechajte dobre vyschnúť. Aby ste nezašpinili niečo, čo netreba, podložte si pod písmená staré noviny alebo igelit.

Hotovú girlandu potom môžete zavesiť nad novomanželský stôl, stôl s občerstvením, nad pôdium alebo len tak na stenu. Prajem veľa zábavy a dúfam, že sa vám podarí vytvoriť krásne svadobné girlandy. 🙂

 

Comments are closed.