Stojany na menovky zo šišiek

01
september
2014
Komentáre vypnuté na Stojany na menovky zo šišiek

Už o niekoľko týždňov bude jeseň oficiálne tu. Ak sa vaša svadba bude konať práve v tomto období a radi by ste použili vo výzdobe, či doplnkoch nejaké sezónne prvky, tento jednoduchý projekt je presne pre vás. Stojany na menovky pre hostí zo šišiek sú originálnym a zaujímavým doplnkom, ktorý zvládne vyrobiť každý.

Budete potrebovať iba šišky zo stromov podľa vlastného výberu, pílku, ak si chcete vyrobiť aj vlastné menovky budete potrebovat ešte: výkres, nožnice, pravítko a pero.

Postup:

  1. Očistite šišky
  2. Pílkou šišky z vrchu narežet, aby ste vytvorili priestor na zachytenie menovky
  3. Ďalšie dekorovanie je len na vás – šišky môžete celé natrieť akoukoľvek farbou, alebo nafarbiť len ich konce, môžete okolo nich omotať ozdobnú stuhu a podobne.

sisky2

sisky 1

 

 

 

 

 

Menovky vyrobíte tiež veľmi jednoducho:

  1. Pomocou pravítka si na výkrese namerajte požadované rozmery a označte vzdialenosti, potom body pospájajte rovnými čiarami
  2. Podľa naznačených čiar vystrihujte z výkresu rovnako veľké kartičky
  3. Na kartičky potom perom alebo ozdobnou fixkou napíšte mená hostí
  4. Nakoniec kartičky zasuňte do výrezov v šiškách (ak nemáte pílku alebo sa vám nechce vyrezávať, menovky môžete na šišku prilepiť)

Šišky sú vhodným doplnkom aj na zimnú svadbu. Môžete ich natrieť na bielo alebo posypať trblietavým prachom a dodáte im krásny zimný nádych. 🙂

 

Comments are closed.