Skladačka zo servítky: štvoritá špička

08
február
2016
Komentáre vypnuté na Skladačka zo servítky: štvoritá špička

Servítky sú neodmysliteľnou súčasťou svadobného prestierania a v prípade, že si ich budete zabezpečovať sami, mali by ste sa naučiť aspoň základné postupy ich skladania. Asi najbežnejší a najjednoduchší spôsob ako poskladať servítku je štvoritá špička. Aby skladačka pôsobila naozaj profesionálne, použite nejaké kvalitnejšie servítky z pevného papiera (ja som pracovala s pevnými servítkami značky Duni).

Postup:

  1. Sevítku najskôr rozložte tak, aby ste dostali obdĺžnik. Servítka by sa mala otvárať na spodnej strane, teda tej, ktorú máte bližšie pri sebe. V strede obdĺžnika budete mať ryhu od pôvodného zloženia servítky.
  2. Najskôr otvorte pravú časť obdĺžnika a preložte servítku cez strednú ryhu tak, aby ste vytvorili trojuholník ako na obrázku 2.
  3. Ľavú polku trojuholníka preložte cez strednú ryhu a na pravej strane servítky tak dostanete prvé dva vrcholy štvoritej špičky.
  4. To isté zopakujte na ľavej strane servítky.
  5. Nakoniec špičku zo servítky už len postavte a naaranžujte na stôl.

skladačka zo seervítky: štvoritá špička, postup

Poskladať servítku do tvaru štvoritej špičky je naozaj jednoduché a pôjde vám to veľmi rýchlo. Dúfam, že sa vám tento nápad páčil a budem držať palce, aby vám skladanie servítok išlo pekne od ruky. 🙂

Comments are closed.