Skladačka zo servítky: hviezda

23
november
2015
Komentáre vypnuté na Skladačka zo servítky: hviezda

Ak chcete svojich hostí prekvapiť zaujímavým prestieraním, táto krásna skladačka zo servítky v tvare hviezdy je skvelou voľbou. Ideálna jej najmä na zimnú svadbu, ale ak vyberiete inú farbu, môžete použiť túto skladačku v každom ročnom období. Potrebovať budete len servítky podľa vlastného výberu – použiť môžete obyčajné tenké servítky, servítky z hrubšieho papiera, či veľmi kvalitné pevné servítky pripomínajúce látkové prestieranie, výber farby je tiež na vás (ja som použila krémové servítky s ozdobným zlatým okrajom, použiť však môžete aj jednofarebné a pre ešte lepší efekt odporúčam jednofarebné zlaté).

Postup:

  1. Ozdobnú servítku si najskôr celú rozložte. Potom zložte pravú aj ľavú časť servítky do stredu. Dostanete obdĺžnik.
  2. Teraz z obdĺžnika poskladajte harmoniku. Aby boli ste trafili správnu šírku pásikov, zohnite si pre istotu najskôr servítkový obdĺžnik na polovicu, potom opäť na polovicu a ešte raz. Potom podľa vzniknutých línií skladajte harmoniku.
  3. Harmoniku teraz chyťte do ruky a začnite zohýbať jednotlivé vrcholy do špicu, tak ako vidíte na obrázkoch 5, 6 a 7. Zopakujte na oboch koncoch harmoniky.
  4. Harmoniku s poskladanými koncami ešte raz zložte v strede, postavte ju a rozprestrite dookola. Dostanete tak peknú kviezdičku ideálnu na zimnú svadbu. 🙂 

skladačka zo servítky - hviezda, postup

Ak by vám hviezda nechcela držať pokope, môžete ju v strede spevniť špendlíkom.

skladačka zo servítky hviezda

Verím, že sa vám tento návod páčil a budem vám držať palce pri skladaní svadobných servítok. 🙂

Comments are closed.