Ruže z krepového papiera

31
august
2015
Komentáre vypnuté na Ruže z krepového papiera

Takéto pekné ružičky vyrobíte jednoducho sami doma a zaberie vám to len pár minút. Je to naozaj jednoduché. Jediné, čo budete potrebovať je krepový papier (farba je len na vás, ja som použila tmavo ružovú a bielu), nožnice, lepidlo na papier a zošívačku.

ruža z krepového papiera

Postup:

  1. Z krepového papiera si vystrihnite štvorec – veľkosť závisí od toho, aké veľké chcete mať kvety (ja som použila približne 10 cm x 10 cm).
  2. Zo štvorca potom vystrihnite špirálu so zvlnenými okrajmi. Aby vám to išlo rýchlejšie, uložte viacero vrstiev papiera na seba, aby ste naraz mohli vystrihnúť viacero špirál.
  3. Špirálu teraz začnite stáčať do slimáčika. Začnite vnútorným okrajom a pokračujte smerom k vonkajšiemu okraju.
  4. Počas toho ako budete omotávať krepový papier dookola, formujte tvar kvetu. Hocikedy počas procesu môžete papier prilepiť alebo spojiť zošívačkou, aby sa vám kvietok nerozpadol.

svadobná výzdoba, ruža z krepového papiera postup

Týmto jednoduchým spôsobom vyrobíte ružičky, ktoré potom môžete použiť na ozdobenie svadobných stolov, či sály. Môžete ich uložiť do misiek a položiť do stredu stolov, prichytiť na špagát a vyrobiť z nich girlandu, alebo ich len tak rozložiť na stoly ako doplnovú dekoráciu.

Verím, že sa vám tento návod páčil a budem vám držať palce pri vytváraní vašich papierových ruží. 🙂

 

Comments are closed.