Romantické ozdoby na stoličky

25
august
2014
Komentáre vypnuté na Romantické ozdoby na stoličky

Dekorácie na svadobné stoličky sú jednou zo základných vecí v rámci svadobnej výzdoby. Väčšinou sa stretnete s klasikou v podobe bielych návlekov, doplnených rôznymi, najčastejšie saténovými, mašľami v rôznych farbách. Ak však chcete niečo odlišné, nebojte sa ozdobiť si stoličky sami.

Stačí vám len trochu fantázie a môžete preniesť kúsok seba aj do svadobnej výzdoby. Ak sa vám zapáčili tieto jednoduché ozdoby, tu je krátky návod, ako ich môžete vytvoriť.

Potrebujete len akúkoľvek látku: farba aj materiál je len na vás a vašom vkuse (lepšie je siahnuť po materiálne, ktorý sa príliš nestrapká), nožnice, niť a kvety – živé alebo umelé (návod ako si vyrobiť papierové kvety nájdete tu).

Postup:

  1. Zvoľte si šírku a dĺžku vašich mašlí a potom si tieto hodnoty namerajte na látke a naznačte si, kadiaľ budete strihať.
  2. Z látky nastrihajte rovnako veľké pásy podľa toho koľko ich potrebujete. Snažte sa, aby okraje boli hladké. Ak máte doma šijaci stroj, môžete okraje obšiť, aby ste mali istotu, že sa nezačnú strapkať. Prípadne ich môžete potrieť jemnou vrstvou lepu alebo priesvitným lakom na nechty.
  3. Pripravte si vaše kvety. A ostrihajte ich do požadovanej dĺžky.
  4. Z kvetov vytvorte drobné kytičky a tie zviažte niťou.
  5. Nakoniec už len na stoličky priviažete stužky a do uzlíka vsuniete kvety.

Stuhy si samozrejme môžete kúpiť už hotové. Potom je len na vás ako ich pripevníte na stoličky. Vôbec ich nemusíte priväzovať, stačí len konce zopnúť brošňou alebo sponou, a ak vám to stačí, kvety môžete úplne vynechať. Kreativite sa medze nekladú. 🙂

 

Comments are closed.