Prečo treba svadobné šaty vybrať v predstihu a kedy je najlepšie začať?

13
jún
2018
Komentáre vypnuté na Prečo treba svadobné šaty vybrať v predstihu a kedy je najlepšie začať?

 

Pre väčšinu neviest sú svadobné šaty tou najdôležitejšou súčasťou svadby. Aby ste vybrali tie naozaj pravé, treba začať v dostatočnom predstihu. Ako skoro je príliš skoro a kedy je už neskoro vám prezradíme v tomto článku. Dozviete sa tiež, kedy je ten najvhodnejší čas vyberať svadobné šaty a prečo práve vtedy.

 * Zobrazené šaty: Model 887

Kedy je skoro vyberať svadobné šaty? 

S výberom svadobných šiat síce treba začať v dostatočnom predstihu, nie však v prílišnom predstihu. Rok a viac pred svadbou je na výber svadobných šiat väčšinou priskoro. Môžu sa totiž objaviť nové modely, ktoré pred tým neboli dostupné, alebo sa môžete rozhodnúť pre iný štýl svadby, môžu sa vám začať páčiť iné typy šiat, alebo sa zmení vaša postava (farba vlasov) a zrazu vám budú sedieť iné strihy a farby svadobných šiat. Aby ste potom neľutovali alebo nemuseli absolvovať výber na dva krát, je lepšie s výberom šiat nejaký čas počkať.

Samozrejme, existujú výnimky. Ak máte už roky vysnívané svadobné šaty, alebo ste narazili niekde na model, pri ktorom sa vám rozbúchalo srdce a neviete ho dostať z hlavy, neváhajte – kupujte / rezervujte, aby ste mali istotu, že šaty budú vaše.

 * Zobrazené šaty: Model 1001

Kedy je ideálny čas vyberať svadobné šaty a prečo?

Ak nemáte vysnívané konkrétne svadobné šaty, či zatiaľ ani nemáte predstavu aké by ste chceli, netreba sa s výberom ponáhľať. Najlepšie je začať šaty hľadať tak 8 mesiacov pred svadbou. Budete tak mať dosť času prejsť viaceré salóny, výber si premyslieť, prípadne si niektoré modely vyskúšať viac krát, keď sa nebudete vedieť rozhodnúť.

Výhodou včasného hľadania svadobných šiat je aj to, že budete mať väčší výber, lebo viacero šiat ešte bude voľných na váš termín. Taktiež sa v prípade potreby stihnú pre vás ušiť úplne nové šaty, ak budete potrebovať inú veľkosť či farbu.

 * Zobrazené šaty: Model 1174

Dostatok času na výber by ste si mali nechať najmä, ak patríte medzi nerozhodných ľudí, prípadne máte veľmi špecifické požiadavky, čo sa vám na šatách páči a čo nie a taktiež, ak máte obmedzený rozpočet.

Čo sa týka konkrétneho načasovania skúšky šiat, je dobré si rezervovať tak 2 hodiny. Samozrejme, sú nevesty, ktoré si šaty vyberú aj za 20 minút, ale je lepšie mať viac času, aby ste sa mohli v každom skúšanom modele dobre poobzerať zo všetkých strán a vyskúšať, ako sa v ňom cítite.

Najlepšie je ísť na skúšku svadobných šiat doobeda. Vtedy budete mať dostatok denného svetla a nebudete musieť bojovať o voľný termín, keďže väčšina neviest chce ísť na skúšku poobede – po práci. Denné svetlo je na skúšanie svadobných šiat veľmi dôležité, lebo v ňom šaty ukážu úplne inak ako vo svetle umelého osvetlenia. Často aj šaty, ktoré vás pod umelým svetlom veľmi nezaujmú, vyzerajú okúzľujúco, keď s nimi vyjdete na denné svetlo.

 * Zobrazené šaty: Model 1176

Kedy je neskoro vyberať svadobné šaty? 

Samozrejme, na výber svadobných šiat nikdy nie je neskoro, ale čím viac to budete odkladať, tým menej možností budete mať a tým väčší stres to pre vás bude. My odporúčame vybrať a zarezervovať svadobné šaty najneskôr 3 mesiace pred svadbou. V prípade, že budete potrebovať objednať nové šaty (ktoré bude treba ušiť), ešte stále sa to bude dať stihnúť.

Začať s výberom svadobných šiat menej ako 3 mesiace pred svadbou je už veľmi rizikové. Ak vám na svadobných šatách až tak nezáleží a potrpíte si skôr na iné veci, je to v poriadku. Ak vám však na šatách záleží, môže vám potom byť ľúto, keby ste nezohnali úplne dokonalé svadobné šaty. Samozrejme, možností je mnoho a určite nájdete pekné šaty aj krátko pred svadbou, musíte však počítať s tým, že možno budete musieť robiť nejaké kompromisy, či už ohľadom šiat alebo financií.

 * Zobrazené šaty: Model 1186

Jeden malý tip na záver: svadobné šaty nechoďte skúšať hladná, ale ani prejedená. Hlad je veľmi zlý radca, hladná uvažujete úplne inak a môžete byť tiež podráždená. Zo skúšky si potom odnesiete negatívny zážitok a možno tak prehliadnete tie najúžasnejšie šaty. Ani s plným žalúdkom sa však nemyslí najlepšie. Ak pôjdete skúšať prejedená, budete sa cítiť nielen unavená, ale možno aj menej atraktívna. Ideálne je dať si pred skúškou niečo malé čo vás zasýti a dodá energiu, ale nebude vám ležať v žalúdku. Môžete ísť tiež na kávu alebo nejaký ovocný nápoj, ktorý vás preberie.

Prajeme veľa šťastia s výberom a dúfame, že si každú skúšku svadobných šiat užijete naplno. 🙂 Tešíme sa na vás aj u nás v salóne na Mickiewiczovej 5 v Bratislave. 🙂

 

Comments are closed.