Papierové kvety – skladačka

06
apríl
2015
Komentáre vypnuté na Papierové kvety – skladačka

Tieto papierové kvety vyzerajú naozaj krásne, môžete ich vyrobiť v akejkoľvek farbe a použiť do svadobnej kytice, aranžmánov na stoly, či ozdobenie svadobného auta, Na prvý pohľad vyzerajú zložito, ale keď sa raz naučíte postup, pôjde vám to veľmi rýchlo. Jediné, čo budete potrebovať na ich výrobu je nejaký farebný papier (môže byť aj biely, alebo veľmi trendy sú aj kvety z novinového papiera), nožnice a lepiaca páska.

Postup:

Najskôr si pripravte papierové štvorce. Môžete ich nastrihať z väčšieho kusu papiera, alebo kúpiť v papiernictve farebné štvorcové papiere na poznámky (pozor, aby to neboli tie lepivé).

Papierové kvety, skladačka z 5 častí

  1. Štvorec preložte napolovicu, aby ste dostali trojuholník.
  2. Obidva rohy trojuholníka potom po jednom ohnite smerom k vrcholu trojuholníka. Dostanete opäť štvorec.
  3. Obe “krídla” teraz zohnite na polovicu tak, ako vidíte na poslednom obrázku vrchného riadku.
  4. Teraz po jednom obe “krídla” (pravý a ľavý trojuholník) rozložte tak, ako na prvom obrázku v spodnom rade a pretŕčajúce rohy ohnite tak, aby boli v línii s hranami štvorca (druhý obrázok v spodnom rade).
  5. Obe “krídla” preložte v polovici podľa naznačenej línie.
  6. Nakoniec zložte napoly celý štvorec a dostanete prvú časť kvetu.

svadobná výzdoba, papierové kvety postup

 

Postup opakujte, kým nebudete mať 5 rovnakých kúskov. Tie potom jeden o druhý prilepte lepiacou páskou. Aby pásku nebolo vidieť, priliepajte jednotlivé časti o seba tak, že tenkým kúskom pásky spojíte zhora dva okraje (červený krúžok na obrázku). Keď budete mať prilepené všetky časti okrajmi o seba, otočte kvet hore nohami a zlepte k sebe aj spodné rohy. Stačí, ak dookola všetkých omotáte pásku, naspodu ju aj tak nikto neuvidí.

papierové kvety na svadbu skladanieHotové kvety môžete prilepiť na špajdľu alebo drôtik a vyrobiť z nich kytičky do váz, či svadobnú kyticu. Môžete sich skombinovať so zeleňou, či živými kvetmi, alebo použiť samotné. Vyzerajú naozaj úžasne a keď sa naučíte postup, pôjde vám ich výroba veľmi rýchlo. Skladať ich môžete aj po večeroch pri pozeraní televízie.

Kvety môžete spraviť v rôznych veľkostiach, do stredu vložiť nejakú ozdobu, alebo ich prifarbiť na krajoch, … kreativite sa medze nekladú.

Obrázok z: http://goo.gl/a9GOaZ

Obrázok z: http://goo.gl/a9GOaZ

Dúfam, že sa vám tento nápad páči a verím, že sa vám podarí vyrobiť množstvo krásnych papierových kvetov, ktoré ozvláštnia vašu svadobnú výzdobu. 🙂

Comments are closed.