Papierové kafariáty

19
október
2015
Komentáre vypnuté na Papierové kafariáty

Vyrobiť tieto papierové karafiáty je naozaj jednoduché a potrvá vám to len niekoľko minút. Potrebovať budete nejaké biele servítky bez vzoru, ceruzku na vyznačenie tvaru, nožnice, drôtik a zelenú pásku.

Postup:

  1. Najskôr uložte niekoľko servitok na seba, aby ste naraz vystrihovali viac kvetov. 
  2. Ceruzkou si naznačte, kde budete strihať. Môžete obkresliť napríklad vrchnák z veľkého zaváraninového pohára.
  3. Vystrihnite krúžok, ktorý ste si naznačili.
  4. Ak chcete, môžete teraz okraje krúžkov nafarbiť ružovou fixkou.
  5. Na jeden kvet potrebujete asi 12 vrstiev, podľa toho aký hustý ho chcete. Odpočítajte teraz z kôpky koliesok, ktoré máte nastrihané 12 a odložte ich bokom. Narátajte ďalších 12 a tak pokračujte, kým sa kôpka neminie. TIP: Ak budete používať 2-vrstvové servítky, z troch vám vyjdú dva kvety.
  6. Nožnicami vystrihnite v strede servítkových krúžkov dva otvory a prevlečte cez ne drôtik. Ja som použila drôtik obalený zelenou gumou, ktorý som zohnala v Tescu v záhradníckej sekcii. Ak používate obyčajný drôtik, treba ho potom ešte po celej dĺžke obaliť zelenou páskou na kvety, aby ste vytvorili dojem stonky.
  7. Nakoniec už len vystierajte jednu vrstvu servítky za druhou a v strede ich jemne zmačknite, aby ste napodobnili lupene kvetu.

svadobná výzdoba, papierové karafiáty

Dúfam, že sa vám tento návod na papierové karafiáty páčil a verím, že budú nádhernou súčasťou vašej svadobnej výzdoby. 🙂

Comments are closed.