Ozdoby na stoly: Čipkované svietniky

18
august
2014
Komentáre vypnuté na Ozdoby na stoly: Čipkované svietniky

Čipka dodáva všetkým dekoráciam nádych elegancie a romantickosti a na svadby je ideálnym doplnkom. Aj obyčajná čajová sviečka bude vytvárať romantickú atmosféru, keď ju vložíte do čipkovaného svietnika. Ak chcete vylepšiť svoju svadobnú výzdobu a potrebujete len jednoduchý, dobrý nápad, toto je projekt presne pre vás. Už jednoduchšie to asi byť nemôže.

Potrebujete len čipku podľa vlastného výberu, kľudne to môže byť aj stará záclona, nožnice a lepidlo.

Ako svietnik môžete použiť aj nižšie poháre, ktoré vám pravdepodobne poskytnú na mieste, kde sa bude svadba konať, alebo si ich môžete priniesť z domu, prípadne môžete kúpiť sviečky už v sklenených nádobách.

Postup:

  1. Priložte pohár (alebo akúkoľvek sklenenú nádobu) bokom na čipku a naznačte si výšku (čipku nechajte trčať kúsok nad okraj nádoby).
  2. Potom nastrihajte rovnaké pásy čipky podľa veľkosti nádoby.
  3. Opäť položte pohár bokom na pás čipky a odmerajte koľko potrebujete na jeho obopnutie, zvyšok odstrihnite.
  4. Podľa vzoru  prvého pásu čipky teraz nastrihajte ostatné podľa počtu pohárov.
  5. Každý pohár už len obtočte čipkou a jej konce zlepte.

Tieto návleky na svietniky môžete vyrobiť doma podľa veľkosti pohárov zo zariadenia, v ktorom sa bude konať vaša svadba. Potom hotové ozdoby len prinesiete na miesto a navlečiete na poháre so sviečkami a po skončení obradu či hostiny si ich zas vezmete so sebou. Je to veľmi jednoduché, pekné a naozaj finančne nenáročné.

 

 

Comments are closed.