Osem vecí, ktoré by nemali chýbať vo vašom harmonograme svadobného dňa

14
január
2016
Komentáre vypnuté na Osem vecí, ktoré by nemali chýbať vo vašom harmonograme svadobného dňa

Zostaviť kvalitný harmonogram svadobného dňa je veľmi dôležité, ak chcete, aby všetky aktivity prebiehali načas. Najdôležitejšie na harmonograme však je stanoviť realistické časové odhady na jednotlivé aktivity a samozrejme, ho naozaj dodržiavať. Čo sa nakoniec vo vašom harmonograme bude nachádzať závisí len od vás, svadobných príprav a programu, ktorý ste zvolili. Určite by v ňom však nemalo chýbať týchto osem základných aktivít.

1 Ranná hygiena

Mnoho neviest pri plánovaní svadobného dňa zabudne počítať so základnou každodennou hygienou, ktorá môže zabrať aj pol hodinu (prípadne viac – každý má iné zvyky), čo vám potom môže celý program poriadne posunúť a dostať vás do časového sklzu hneď od rána. Touto základnou hygienou sa myslí použitie toalety, umývanie zubov, sprcha a umývanie vlasov, čistenie tváre a podobne. Skrátka všetko, čo zvyknete bežne robiť, keď sa niekam chystáte.

2 Raňajky a obed

Veľmi dôležité počas svadobného dňa je aj jedlo. Hneď ráno si vyhraďte v časovom pláne aspoň 20 minút na pokojné raňajky a neskôr počas dňa ďalších minimálne 15 minút na drobné občerstvenie. Tento deň totiž nie je len plný emócií a zábavy, ale pre novomanželov je aj pomerne náročný, keďže je naozaj veľa toho čo musia v tento deň zvládnuť, a preto treba, aby ste mali dosť energie.

* Nezabúdajte tiež dodržiavať pitný režim! Vodu majte stále poruke. Ak potrebujete poproste niekoho z vašich blízkych, aby ju pre vás nosil a pripomínal vám piť.

3 Čas na rodinu

Počas svadobného dňa sa novomanželia snažia venovať čo najviac hosťom a s každým stráviť aspoň nejaký čas, pričom, často zabúdajú na svojich najdôležitejších. Svadba je veľmi významný deň nielen pre vás dvoch ale aj pre vašich blízkych, preto by ste si mali v harmonograme dňa na nich vyhradiť špeciálny čas. Ak sa na svadbu budete pripravovať u rodičov vyhraďte si na nich čas už počas príprav. Úplne stačí 15 minút počas, ktorých môžete spomínať na príjemné chvíle a poďakovať sa im za všetko čo pre vás urobili.

Čas na rodinu si určíte vyhraďte hneď po obrade, kedy budú všetci veľmi emotívni a tiež si rezervujte pár minút počas svadobnej oslavy, kedy sa s nimi môžete zabaviť ako sa patrí. Tieto momenty si budú veľmi ceniť vaši blízki aj vy.

4 Účes a make-up

Účes a make-up je zvyčajne pomerne časovo náročná časť dňa a nevesty mnoho krát neodhadnú, ako dlho to naozaj bude trvať. Na Váš svadobný účes počítajte pre istotu 60 – 90 minút a toľko isto na make-up. Ak sa s vami pripravujú aj ďalšie dámy, na každú počítajte 30 – 45 minút česanie a toľko isto na líčenie.

5 Fotenie

Fotenie počas svadby je samozrejmosťou a preto by malo mať svoje miesto aj vo vašom harmonograme. Na fotenie s rodinou po obrade si vyčleňte aspoň 30 minút (aby to šlo rýchlejšie, dohodnite si popredu s fotografom zoznam záberov, ktoré chcete urobiť – napríklad.: nevesta s družičkami, novomanželia s rodičmi, družičky a družbovia a podobne).

Ak plánujte v tento deň stihnúť aj fotenie ženícha a nevesty, mali by ste to zvládnuť ešte pred obradom, lebo potom sa budete musieť venovať hosťom a nebude na to čas. Takéto spoločné fotenie môže zabrať aj hodinu, preto s tým v harmonograme určite počítajte.

6 Chvíľka pre seba

Veľmi dôležité je, aby ste si niekedy počas dňa vyhradili aj chvíľku pre seba. Ideálne pár minút pred obradom a pár minút po ňom. Počas tohto času môžete predýchať všetky emócie, upraviť sa a podobne.

7 Gratulácie

Po obrade určite počítajte s gratuláciami od svadobných hostí. Ak máte svadbu v kostole, môžu vás prísť pozrieť aj známi, ktorých ste na svadbu nepozvali, takže gratulantov môže byť viac ako ste čakali. Na každého gratulanta počítajte tak 30 sekúnd a ak očakávate nečakaných gratulantov, počítajte ďalších 10 minút navyše.

8 Súkromné chvíle s novým manželom

Veľmi dôležité je, aby ste si počas svadby našli nejaký čas, ktorý strávite sami dvaja – len vy a váš nový manžel. Vyhraďte si v časovom pláne aspoň 15 minút na seba, počas ktorých vás nikto nebude rušiť a môžete si spolu vychutnať tento významný deň.

Comments are closed.