Najväčšie chyby pri výbere svadobných šiat

30
máj
2018
Komentáre vypnuté na Najväčšie chyby pri výbere svadobných šiat

Výber svadobných šiat je úloha, na ktorú sa teší každá nevesta najviac. Treba sa však pripraviť na to, že šaty nemusíte vybrať na prvý krát. Tento proces môže byť dlhý a únavný a šaty môžete nájsť až na tretí či štvrtý krát. Aby ste si to príliš neskomplikovali a nevybrali šaty, s ktorými nakoniec nebudete spokojná, je dobré vedieť čoho sa vyvarovať a čo radšej nerobiť.

Toto sú tie najväčšie chyby, ktoré môžete urobiť pri výbere svadobných šiat.

Nakupovať príliš skoro

Samozrejme, na výber svadobných šiat si treba nechať dosť času, pretože, čím skôr začnete vyberať tým budete mať väčší výber (najmä ak si chcete šaty iba požičať zo salónu) a budete mať viac času na rozmyslenie a hľadanie tých pravých dokonalých šiat. V dnešnej dobe však už neplatí do roka a do dňa a páry sa často berú po viac ako roku od zásnub. Ak je to aj váš prípad, nezačnite hneď s výberom svadobných šiat. Vyberať šaty skôr ako 12 mesiacov pred svadbou je príliš skoro. Za to dlhé obdobie prídu na trh nové modely, ktoré vám môžu skomplikovať výber. Prípadne sa môže stať, že si šaty vyberiete a potom prídu na trh nové kolekcie a vám to nedá, pôjdete sa na ne pozrieť a nájdete šaty, ktoré sa vám budú páčiť viac, alebo si už nebudete istá, či ste vybrali dobre.

* Ak ste rozhodný typ, viete čo chcete a ste presvedčená, že keď si raz vyberiete šaty už nebudete pozerať ďalšie, ak nájdete tie pravé, pokojne si ich zabezpečte aj 2 roky pred svadbou.

Mať príliš veľa alebo zlých poradcov

Pri výbere svadobných šiat určite treba mať nejakých poradcov, ktorí vám pomôžu s rozhodovaním. Ideálne niekto, kto vám povie pravdu a objektívne poradí. Brať so sebou ľudí, ktorí sa vám boja protirečiť a budú na každé šaty hovoriť, že v nich vyzeráte nádherne nie je veľmi nápomocné. Potrebujete niekoho, kto poukáže na nedostatky, ktoré ste si vy možno nevšimli. Taktiež nie je dobré brať so sebou príliš veľa ľudí (2-3 vám úplne stačia). Čím viac ľudí, tým viac názorov, čo vás môže len zbytočne pomýliť, najmä ak patríte medzi nerozhodných ľudí. A samozrejme, berte so sebou ľudí, ktorí majú podobný vkus ako vy, brať na skúšku svadobných šiat niekoho s úplne opačným vkusom, nemá význam, lebo taký človek vám neporadí, len vás zbytočne pomýli.

Trvať na jednom štýle

Veľkou chybou pri výbere svadobných šiat je držať sa nejakej predstavy za každú cenu. Mnoho neviest sa nakoniec vydáva v úplne iných šatách ako si pôvodne predstavovali. Preto sa nebojte dať šancu aj iným štýlom, ako je ten váš vysnívaný. Samozrejme, môže sa stať, že sa zamilujete do toho správneho štýlu pre seba a šaty vyberiete na prvý pokus, ale určite sa na to nespoliehajte. Buďte pripravená vyskúšať si šaty rôznych strihov, aby ste videli, ktorý vám najviac pristane, a v ktorom sa cítite najlepšie.

Skúšať všetky šaty

Ak si chcete byť istá, že ste vybrali naozaj správne svadobné šaty, treba ich vyskúšať niekoľko. Nemá však význam skúšať jedny šaty za druhými, kým nevyskúšate úplne všetky. Ak už ste našli strih šiat, ktorý vám pristane a v ktorom sa cítite dobre, skúšajte už len modely z tohto strihu a keď budete mať pocit, že ste našli tie ideálne šaty, ďalej už radšej neskúšajte a nehľadajte. Akurát by ste sa zmiatli. Čím viac šiat vyskúšate, tým viac ich bude na výber, čo môže výber spraviť naozaj ťažkým.

Skúšať šaty, ktoré si nemôžete dovoliť

Ďalšou vecou, ktorú by ste určite nemali robiť pri výbere svadobných šiat, je skúšať si šaty, ktoré si nemôžete dovoliť. Ak máte na svadobné šaty vyhradených 500€, neskúšajte šaty za viac ako 700€, ak máte vyhradených 1000€, neskúšajte šaty za viac ako 1200€ a podobne. Je to jednak zbytočná strata času, lebo aj keď si vyberiete spomedzi drahších šiat, nebudete si ich môcť dovoliť a po druhé, keď si vyberiete šaty, ktoré si nemôžete dovoliť bude vám to ľúto. Preto pri skúšaní šiat upozornite personál v salóne, v akej cenove hladine vyberáte, aby vám zbytočne neponúkali niečo, čo si nebude môcť dovoliť.

Vybrať šaty, ktorými si nie ste istá

Poslednou a najväčšou chybou, ktorú môžete spraviť je vybrať si svadobné šaty, ktorými si nie ste istá. Určite sa nájdu aj dámy, ktorým na svadobných šatách až tak nezáleží, väčšinou sú však šaty pre nevestu tým najdôležitejším prvkom svadby. Aby ste sa mohli cítiť naozaj úžasne, musíte byť so šatami úplne spokojná. Nekupujte šaty len preto, že už vyberáte dlho a konečne ste našli nejaké, ktoré vám ako tak pristanú, ani pre to, že ste našli celkom pekné šaty v zľave, či preto, že sú to šaty ktoré ste si vysnívali (aj keď vám až tak nepristanú).

Prajeme veľa šťastia s výberom a dúfame, že nájdete svadobné šaty, s ktorými budete spokojná. S výberom vám radi pomôžeme aj v našom svadobnom salóne na Mickiewiczovej 5 v Bratislave. Budeme sa na vás tešiť! 🙂

Comments are closed.