Lampáše zo zaváraninových pohárov

30
marec
2015
Komentáre vypnuté na Lampáše zo zaváraninových pohárov

Lampáše sú skvelým spôsobom ako vytvoriť na svadbe po zotmení romantickú atmosféru. Veľmi efektne budú vyzerať aj jednoduché lampášiky zo zaváraninových pohárov, ktorých výroba vás nebude stáť takmer nič. Je to naozaj veľmi jednoduché a jediné, čo budete potrebovať sú zaváraninové poháre, drôť, kombinačky  a kliešte na drôt.

Postup:

  1. Zaváraninové poháre najskôr poriadne umyte a odstráňte príprané nečistoty.
  2. Nastrihajte drôt na približne 60cm dlhé kusy.
  3. Približne v strede urobte slučku a pomocou kombinačiek drôt niekoľko krát zatočte, aby slučka pevne držala.
  4. Potom oba konce drôtu omotajte okolo hrdla pohára a opäť s použitím kombinačiek obtočte jeden koniec drôtu okolo druhého – 3 až 4 krát. Zvyšok drôtu na kratšom konci odstrihnite.
  5. Nakoniec zo zvyšného drôtu urobte oblúčik ponad pohár a jeho koniec prestrčte cez slučku, ktorú ste si vyrobili na začiatku. Koniec drôtu, opäť s kombinačkami, otočte okolo rúčky, ktorá vám vznikla. Zvyšný drôt odstrihnite.
Obrázok z: http://goo.gl/DBo62a

Obrázok z: http://goo.gl/DBo62a

 

Hotové lampáše potom môžete zavesiť na stromy, ak máte svadbu vonku, alebo na nízke vešiaky a ozdobiť nimi cestu k oltáru. Do lampáša môžete dať sviečku alebo aj kytičku s kvetmi. Kreativite sa medze nekladú. 🙂 Dúfam, že sa vám tento jednoduchý návod páčil a verím, že sa vám podarí vyrobiť veľa krásnych svadobných lampášov.

Obrázky z 1: http://goo.gl/XznOJM 2,3: http://goo.gl/QWAOzy

Obrázky z
1: http://goo.gl/XznOJM
2,3: http://goo.gl/QWAOzy

Comments are closed.