Kytica z papierových kvetov

06
október
2014
Komentáre vypnuté na Kytica z papierových kvetov

Kvety jednoducho patria na svadbu. Bez nich sa nezaobídete. Ak však túžite po bohatej kvetinovej výzdobe, ale máte obmedzený rozpočet, vyskúšajte si vyrobiť kytice z papierových kvetov. Ušetríte na tom veľa paňazí, a keď si dáte záležať, vytvoríte naozaj krásnu výzdobu. Tu je návod ako na to.

Potrebovať budete len pár nástrojov – samozrejme, krepový papier rôznych farieb podľa toho akú si predstavujete vašu kyticu, nožnice, drôtik a tenkú zelenú pásku.

papierove kvety

Postup:

  1. Drôtik nastrihajte na rovnako dlhé časti, podľa toho aké chcete, aby boli dlhé stonky vašich kvietkov.
  2. Krepový papier niekoľko krát poskladajte, kým nedostanete 10 cm široký pás.
  3. Z naskladaného krepového papiera potom začnite vystrihovať tvar kvetinových lupeňov. Keďže ste si ho najskôr poskladali, vystrihnete naraz niekoľko lupeňov a ušetríte si tak množstvo práce. Ak sú niektoré lupene potom spojené, jednoducho ich od seba odstrihnete.
  4. Keď máte všetko nachystané, stačí už len začať jednotlivé lupene omotávať okolo drôtika. Aby sa vám kvietok nerozpadal, prichyťte každý lupeň páskou.
  5. Nakoniec, keď budete s veľkosťou kvetu spokojní, omotajte jeho spodok páskou a pokračujte po celom drôtiku smerom nadol. A kvietok je hotový.
  6. Takto pokračujte, kým nebudete mať dosť kvetov na celú kyticu. Potom kvety jednoducho naaranžujte do tvaru kytice a spojte mašľou. Pre ešte lepší vzhľad môžete pridať akékoľvek listy – umelé alebo živé, nejakú ozdobnú zeleň, či drobné živé kvety. Konečný vzhľad je len na vás a vašej fantázii.

Dúfam, že sa pri výrobe týchto papierových kytíc zabavíte a pripravíte si krásnu svadobnú výzdobu. 🙂

 

Comments are closed.