Korzetové svadobné šaty

09
august
2017
Komentáre vypnuté na Korzetové svadobné šaty

Pri výbere svadobných šiat je veľmi dôležitý strih. Pri výbere vhodné strihu si treba dať pozor lebo niekedy stačí len maličká zmena a šaty vám môžu sedieť ako uliate. Napríklad občas stačí zúžiť ramienka, alebo zvoliť iný typ korzetu a v tom istom modele budete vyzerať ako vymenená. 🙂

Korzet je súčasťou takmer každých svadobných šiat – je to v podstate vrchná časť šiat, ktorá vás spevní a vytvaruje postavu. V tomto prípade však pod pojmom korzetové svadobné šaty budeme myslieť šaty bez ramienok so šnurovacím korzetom.

Takéto šaty bývajú zvyčajne kombinované s veľkou nazberkanou sukňou, aby ste v nich pôsobili ako rozprávková princezná. Ak túžite práve po takých, tak čítajte ďalej, nie je totiž korzet ako korzet. Pri korzetových svadobných šatách rozlišujeme 4 základné typy korzetov, a to štandardný, predĺžený, skrátený alebo do špica. Každý z týchto tvarov, môže mať ešte rovný alebo srdiečkový výstrih.

Srdiečkový výstrih je ideálny pre dámy s menším poprsím, lebo ho krásne vytvaruje a opticky zväčší. Ak máte naopak väčšie prsia, je vhodnejší skôr rovnejší výstrih, v ktorom vám vaše prednosti budú držať pekne na mieste počas celého dňa.

 

  1. Štandardný korzet

Štandardný korzet predstavuje klasiku. Je vhodný pre viaceré typy postáv, môžete si ho dovoliť či už ste skôr chlapčenskej postavy, alebo máte ideálne miery, vhodný je pre štíhle aj plnšie dámy. Je strihaný do pása, takže vás stiahne v oblasti pŕs a brucha. V prípade, že máte väčšie boky, skombinujte ho so širokou sukňu, ktorá zakryje prípadné nedostatky a budete dokonalá nevesta. Tento strih korzetu si môžu dovoliť vysoké a rovnako aj nízke dámy. V prípade, že potrebujete vytvarovať pás, stačí svadobné šaty doplniť opaskom.

svadobné šaty model 877

 

  1. Predĺžený korzet

Svadobné šaty s predĺženým korzetom sú ideálne pre vysoké štíhle dámy. V prípade, že je korzet predĺžený až na boky, môžu si ho dovoliť aj dámy s postavou presýpacích hodín, ktorá v tomto strihu pekne ukáže. Tento strih svadobných šiat je vhodný tiež pre nevestičky s kratším trupom, ktoré ho chcú opticky predĺžiť. V prípade, že sa neviete rozhodnúť medzi elegantným obtiahnutým strihom šiat a bohatou sukňou, môžete nájsť svoje vysnené šaty práve v kombinácii predĺženého korzetu s riasenou sukňou.

Svadobné šaty model 966

 

  1. Skrátený korzet

Skrátený korzet je strihaný nad oblasťou pásu, niekedy už pod prsiami, preto je vhodný pre dámy s väčším bruškom a tehotné nevestičky. V kombinácií s veľkou princeznovskou sukňou, ktorá pod svojimi vrstvami všetko schová budete vyzerať priam rozprávkovo. Ak zvolíte správny strih, prípadne ho skombinujete so správnou spodničkou, môžete byť aj v 6 mesiaci tehotenstva a nebude to na vás vôbec vidno. Svadobné šaty so skráteným korzetom sú tiež vhodné pre nevestičky, ktoré chcú opticky predĺžiť svoje nohy (vtedy je ideálne kombinovať ho skôr s padavou, či obtiahnutejšou sukňou) alebo nižšie dámy. Ak pod sukňu schováte vysoké opätky, narastiete priam do neba. 🙂

Ak chcete, môžete takéto svadobné šaty doplniť jednoduchým či výraznejším opaskom, ktorý ešte zvýrazní strih korzetu.

Svadobné šaty model 891

  1. Korzet do špica

Jedná sa o mierne predĺžený typ korzetu, ktorý je na spodku strihaný do špica. Takýto korzet si priam žiada veľkú sukňu, aby ste v svadobných šatách vyzerali ako vystrihnutá z rozprávkového kráľovského dvora. Tento korzet krásne tvaruje postavu, nie je však vhodný pre všetky typy. Ideálny je skôr pre vyššie dámy so súmernejšou postavou. Na každej nevestičke však tento strih ukáže trochu inak, preto ak vás zaujali práve takéto šaty, najlepšie urobíte, ak si ich vyskúšate.

Svadobné šaty model 878

 

Možností je naozaj veľa, preto ak sa neviete rozhodnúť, navštívte náš svadobný salón, s výberom vám radi pomôžeme. 🙂

Comments are closed.