Klasická svadobná manikúra (s trblietkami)

24
november
2014
Komentáre vypnuté na Klasická svadobná manikúra (s trblietkami)

Krásna svadobná manikúra vás nemusí stáť veľa peňazí v salóne. Keď viete, ako na to, zvládnete si takéto krásne nechty spraviť aj sami doma. Budete ma to potrebovať len niekoľko pomôcok, ktoré pravdepodobne aj máte doma. V prvom rade manikúrový set na úpravu tvaru nechtov, potom podkladový priesvitný lak, bledo ružový alebo telový lak na nechty, biely lak, trblietavý lak a odlakovač. Ak chcete môžete na koniec použiť ešte priesvitný dokončovací lak (pre dodanie lesku a dlhšiu trvácnosť nechtov – nájdete ho v každej drogérii pod názvom “topcoat”) a krém na ruky.

Postup je naozaj jednoduchý:

  1. V prvom rade dobre očistite nechty – odstráňte zvyšky starého laku a pod.
  2. Skôr ako začnete nechty maľovať, upravte ich do požadovaného tvaru. Tento krok je len na vás a vašom vkuse. Ak chcete môžete si ruky nakrémovať, aby vám koža okolo nechtov zmäkla a mohli ste ju ľahšie upraviť.
  3. Keď budete mať nechty ostrihané, opilované a budete spokojné s ich tvarom, naneste na ne priesvitný podkladový lak. Nalakujte si všetky nechty okrem palcov – tie budete neskor používať.
  4. Podkladový lak nechajte dobre uschnúť a potom môžete naniesť váš ružový alebo telový lak (výber základnej farby je len na vás). Ak pri nanášaní laku niekde presiahnete za oblasť nechtu, jednoducho túto oblasť vyčistíte nechtom na palci druhej ruky. Stačí ho namočiť do odlakovača a opatrne ním prejsť okolo nechta, ktorý sa vám nepodaril. Týmto jednoduchým trikom vytvoríte krásnu a úhľadnú manikúru ako zo salónu. 🙂
  5. Teraz môžete nalakovať aj nechty na palcoch – najskôr priesvitným lakom a potom základnou farbou.
  6. Po nanesení základnej farby na všetky nechty, počkajte, kým si nebudete isté, že lak je úplne suchý. Potom špičky nechtov pretrite bielym lakom. Ak sa vám nepodarí spraviť úplne hladká a rovná línia, nevadí, túto vrstvu budete ešte pretierať trblietkami.
  7. Opäť nechajte dobre uschnúť a teraz už len nanesiete trblietavý lak na koniec bieleho pásika na špičke tak, aby ste ním prekryli prípadné nedokonalosti.
  8. Samozrejme, nechajte aj túto vrstvu dobre zaschnúť, kým začnete robiť s rukami niečo ďalšie.
  9. Keď budete mať nechty suché, vaša manikúra je hotová. Ak však chcete mať istotu, že sa nezačne odlupovať skôr ako by ste chceli, pretrite nechty vrstvou priesvitného dokončovacieho laku (“topcoat”).

A krásna manikúra je na svete! 🙂 Ak chcete môžete potom na nechty nalepiť nejaké ozdobné kamienky alebo iné doplnky. Takto upravené nechty môžete použiť na svadbu, či už ste nevesta, družička, svadobná mama, alebo hosť. Dúfam, že sa vám tento návod páčil a budem vám držať palce pri vytváraní vašej svadobnej manikúry. Vaše výtvori môžete potom zverejniť na našej facebookovej stránke https://www.facebook.com/svadbypodlaely. Veľmi radi sa pozrieme, ako sa vám manikúra podarila. A ak máte vlastné tipy na jednoduchú svadobnú manikúru, dajte nám tiež o nich vedieť – váš tip môžeme použiť v ďalšom článku. 🙂

 

Comments are closed.