Jednoduché svadobné menovky s kvietkom

21
november
2016
Komentáre vypnuté na Jednoduché svadobné menovky s kvietkom

Menovky patria medzi veci, ktoré si na svadobbu môžete jednoducho vyrobiť aj sami doma a ušetriť tak nejaké peniažky. Často je to veľmi jednoduché a nezaberie to ani veľa času. Na tieto menovky s kvietkami budete potrebovať len niekoľko pomôcok: tvrdý papier / výkres, nožnice, vyrezávačku na papier (nemusí byť v tvare kvietku ako naša, vyrezávačky nájdete aj v tvare srdca, motýlika  a podobne) a farbu podľa vlastného výberu (ja som použila zlatú farbu v spreji, ale pracovať môžete aj s vodovými farbami, ak chcete).

Postup:

  1. Z tvrdého papiera si vystrihnite niekoľko obdĺžnikov rovnakej veľkosti (napríklad 8 x 10cm). Počet obdĺžnikov = počet menoviek.
  2. Menovky potom v polovici prehnite, aby ste dostali striešku.
  3. Vyrezávačkou v pravom dolnom rohu vystrihnite kvietok.
  4. Následne môžete vystrihnutý kvietok alebo zvyšok menovky nafarbiť. Ak chcete môžete urobiť polovicu menoviek tak a polovicu naopak, prípadne na menovkách pre dámy nafarbiť iba kvietok a na menovkách pre pánov nafarbiť všetko okrem kvietka.
  5. Keď farba zaschne, prilepte kvietok do ľavého horného rohu menovky.
  6. Nakoniec už len napíšte na striešky mená hostí a originálne menovky sú na svete. 🙂

svadobné menovky s kvietkom postup

Menovky si môžete rôzne prispôsobiť svojim potrebám a vkusu, či už farbou, veľkosťou, tvarom, ktorý budete vyrezávať, alebo miestom, kde ho vyrežete a potom nalepíte. Je to len na vás a kreativite sa medze nekladú.

Dúfame, že sa vám tento nápad páčil a budeme radi, keď nám pošlete ukážky vašich ručne robených menoviek. 🙂

Comments are closed.