Hyacinty z farebného papiera

01
jún
2015
Komentáre vypnuté na Hyacinty z farebného papiera

Z papiera sa dá vyrobiť množstvo napodobenín kvetov, ktoré môžete použiť ako súčasť vašej svadobnej výzdoby. Dnes vám ukážem, ako môžete veľmi jednoducho doma vytvoriť kvety podobné hyacintom. Jediné, čo budete potrebovať je farebný papier, lepidlo a nožnice.

Postup:

  1. Z farebného papiera natrihajte pásy asi 10 cm široké a 25 cm dlhé. 
  2. Obdĺžniky z farebného papiera teraz prestrihajte ako vidíte na druhom obrázku.
  3. Každý z tenkých pásikov, ktoré ste vytvorili zrolujte.
  4. Zo zeleného papiera nastrihajte asi 5 cm široké pásy.
  5. Zelené pásy stočte, aby ste vytvorili stonku. Začnite v jednom rohu a pokračujte pozdĺž celého pásu, kým nevytvoríte tenkú rolku podobnú stonke. Popri tom ako budete rolovať papier ho o seba priliepajte, aby sa vám potom stonka nerozpadala.
  6. Teraz natrite lepidlom jeden z pásav farebného papiera so zrolovanámi koncami, ktoré ste si predtým pripravili. Opatrne ho začnite obtáčať okolo papierovej stonky tak, ako vidíte na obrázku. Začnite hore a pokračujte pozdĺž stonky smerom nadol.
Obrázok z: https://goo.gl/2rJZ3B

Obrázok z: https://goo.gl/2rJZ3B

Ak chcete môžete skončiť tu a použiť kvety také aké sú. Ak však chcete vytvoriť prirodzenejší vzhľad, vyrobte ešte papierové listy.

Nastrihajte si zo zeleného papiera obdĺžniky a poskladajte ich do tvaru harmoniky. Potom ich prestrihajte ako vidíte na obrázku a nakoniec natrite lepidlom a omotajte okolo stoniek kvetov.

Obrázok z: https://goo.gl/2rJZ3B

Obrázok z: https://goo.gl/2rJZ3B

Je to veľmij jednoduché a zaberie vám to len pár minút. Ak chcete na svadobnej výzdobe niečo ušetriť, vyrobiť kvety z papiera je ideálne. Ušetrí vám to naozaj veľa peňazí a výsledok stojí za to.

 

 

Comments are closed.