Elegantné svadobné pozvánky

23
máj
2016
Komentáre vypnuté na Elegantné svadobné pozvánky

Jednou z vecí, ktoré si na svadbu môžete sami vyrobiť a ušetriť tak nejaké peniaze sú aj pozvánky. Ak máte chuť, čas a trpezlivosť, tu je návod ako na to. Potrebovať budete iba tvrdý biely papier (prípadne tvrdý papier inej farby), nožnice, pravítko a ceruzku, lepidlo, ozdobný biely papier pod tortu a saténovú stužku. Ak si na pomoc zavoláte kamarátky a úlohy rozdelíte, ušetríte si množstvo času. 🙂

Postup:

  1. Z tvrdého papiera najskôr vystrihnite obdĺžniky formátu A5, ktoré budú slúžiť ako základ vašej pozvánky. Aby mali všetky rovnakú veľkosť naznačte si, kde strihať pomocou pravítka a ceruzky. (Ak sa vám nechce vyrábať celú pozvánku ručne, nechajte si na kartičky formátu A5 vytlačiť text pozvánky)
  2. Vnútro pozvánky položte do stredu tortového papiera a okraje ozdobného papiera zohnite dovnútra. Pretŕčajúci papier (hore a dole) odstrihnite.
  3. Tvrdý papier prilepte na ozdobný papier pod tortu. Okraje ozdobného papiera nepriliepajte, aby sa dali otvárať.
  4. Na ozdobný papier prilepte saténovú stužku. Stužku prilepte nielen na zadnú stranu pozvánky, ale aj na otvárateľné okraje.
  5. Nakoniec do vnútra vpíšte text, pozvánku zavrite a stužku zaviažte na mašličku.
  6. Hotovú pozvánku vložte do obálky a môžete posielať. 🙂

elegantné ručne robené svadobné pozvánky postup

Pozvánky vyzerajú veľmi elegantne a ich výroba vás nebude stáť takmer nič. Dúfam, že sa vám tento nápad páči a bude držať palce pri vytváraní vašich svadobných pozvánok. 🙂

Comments are closed.