Elegantné svadobné menovky s mašličkou

02
november
2015
Komentáre vypnuté na Elegantné svadobné menovky s mašličkou

Krásne a elegantné svadobné menovky môžete jednoducho vyrobiť aj sami doma, ak máte trochu trpezlivosti. Ušetrí vám to nejaké peniažky za tlač a môžete popustiť uzdu svojej kreativite a fantázii. Na výrobu týchto menoviek s mašličkou budete potrebovať tvrdší papier podľa vášho výberu (ja som na ukážku použila obyčajný výkres, ale pre lepší efekt odporúčam nejaký lesklý papier), ostré nožnice, ceruzku, pravítko, saténovú stužku (ja som použila maslovú, širokú 2,5cm), lepidlo a nejakú fixku.

Postup:

  1. Na papier si najskôr zaznačte romery vašich menoviek (ja som robila strieškové menovky a použila som rozmer 14 x 9 cm). Čiary robte veľmi tenké a slabučké, aby sa dali ľahko vygumovať. 
  2. Keď budete mať na papieri zakreslené všetky menovky, môžete ich vystrihnúť. Stopy po ceruzke potom vygumujte.
  3. Ak aj vy robíte strieškové menovky, naznačte si na vystrihnutom obdĺžniku stred a opatrne menovku zložte. TIP: Aby ste mali zhyb naozaj pekný, priložte na stred papiera pravítko a menovku zohnite okolo neho.
  4. Saténovú stružku nastrihajte na asi 40 cm dlhé pásy. Vezmite jeden pás a uviažte z neho mašličku. Tak postupujte, kým nebudete mať dosť mašličiek na všetky menovky.
  5. Mašličky potom jednoducho popriliepajte na papierové striešky a menovky sú hotové.
  6. Keď lepidlo zaschne môžete vypísať na kartičky mená hostí. Ja som použila obyčajnú čiernu fixu, ktorú som mala poruke, vy si však dajte záležať a použite nejakú krajšiu – napríklad zlatú, sivú, či striebornú. 🙂

elegantné svadobné menovky s mašličkou postup výroby

Je to naozaj jednoduché a keď zapojíte do výroby aj svoje družičky, alebo niekoho z rodiny, pôjde vám to ako po masle a menovky poskladáte za jeden večer. Ak chcete ušetriť nejaké peniažky za tlač, alebo radi tvoríte, určite to vyskúšajte. Dúfam, že sa vám tento návod páčil a verím, že vaše svadobné menovky budú krásne, či už ich vyrobíte sami, alebo ich kúpite. 🙂

Comments are closed.