Dokonalé svadobné šaty: Prečo sa oplatí nakombinovať si vlastné svadobné šaty a ako postupovať?

03
január
2018
Komentáre vypnuté na Dokonalé svadobné šaty: Prečo sa oplatí nakombinovať si vlastné svadobné šaty a ako postupovať?

Ak máte o svadobných šatách veľmi špecifickú predstavu alebo máte typ postavy, na ktorý viete len ťažko nájsť model, ktorý vám pristane, potom môže byť hľadanie svadobných šiat pre vás veľmi náročné a stresujúce. Nezúfajte však, máme pre vás riešenie! A to úplne jednoduché. V našom salóne si môžete vyskladať dokonalé svadobné šaty presne podľa vašich predstáv a potrieb. Tu je postup ako na to.

1. Nájdite si správny strih

Skôr ako sa pustíte do kombinovania, si musíte vybrať ten správny strih svadobných šiat. Vyskúšajte niekoľko základných striho, aby ste vedeli kde začať – či sa vám hodia skôr rovné šaty, obtiahnuté, áčkové alebo s veľkou princeznovskou sukňou. Ďalej si všímajte či sa lepšie cítite v korzete, v šatách s ramienkami, či dlhých rukávoch. Nakoniec môžete ešte zvížiť ako vysoko chcete mať začiatok sukne, či vám viac pristane vyšší pás, klasický alebo znížený, prípadne strihaný do špica.Všetky vaše zistenia si zapisujte (alebo vám ich zapíšeme my), aby ste po všetkom tom skúšaní nezabudli, čo ste zistili na začiatku.

2. Vyberte materiál

Keď budete mať jasnejšiu predstavu o strihu šiat, môžete prejsť k druhému kroku a to výber materiálu. Tieto dva kroky môžete v podstate zvládať aj naraz počas toho ako skúšate jednotlivé modely. Vsímajte si či sa vám viac hodia hladké šaty alebo zdobené, aký materiál sukne sa vám viac páči (najbežnejšie sú tylová a saténová), aký materiál by ste chceli na vrchnej časti – niečo hladké, alebo čipku, prípadne kamienky, či iné ozdoby. Možností v tomto prípade máte naozaj veľa, preto aby ste sa hneď nezamotali, držte sa základných možností – hladké alebo zdobené. Keď sa rohodnete pre zdobené, vyberajte ozdoby – čipka alebo iné zdobenie alebo kombinácia. Konkrétne ozdoby a kombinácie si vyberiete v ďalšom kroku pri kombinovaní.

3. Kombinujete

Konečne ste sa dostali k tej závanej, ale zároveň aj najťažšej časti a tou je kombinovanie jednotlivých modelov a drobné úpravy, aby ste vytvorili dokonalé šaty pre vás. Prezriete si naše katalógy, kde nájdete viac ako 200 modelov svadobných šiat, z ktorých môžete vyberať. Samozrejme, keď už máte predstavu o strihu a materiáloch, bude výber o niečo užší. Pri kombinovaní máte v podstate 2 možnosti ako postupovať.

1. možnosť: Môžete si vybrať jeden konkrétny model a nechať ho upraviť podľa potreby, niečo pridať niečo odobrať, zmeniť zapínanie, skrátiť / predĺžiť rukávy a podobne.

2. možnosť: Môžete skombinovať dva, či tri modely – z jedného si zobrať vrch, z druhého sukňu a z tretieho opasok. A nakoniec robiť drobné úpravy ako odobratie / pridanie vlečky, skrátenie / predĺženie rukávov, výber ozdôb a podobne.

Aby ste sa v toľkých možnostiach pri kombinovaní nezamotali, postupujte takto. Najskôr začnite tým najjednoduchším a rozhodnite sa aký strih vrchu s akým strihom sukne chcete. Potom si pozrite ponuku modelov, ktoré tomu zodpovedajú a buď si môžete jeden vybrať a doupraviť, ak treba alebo si nakombinujte nové šaty z dvoch modelov. Potom uvážte, aký typ zapínania by ste chceli mať – šnurovačka, gombíky, či zips. Myslite tiež na to, že nie každý materiál sa dá kombinovať s každým zapínaním – s tým vám však pomôžeme. 🙂 Rozhodnite sa či chcete šaty s vlečkou alebo bez vlečky a nakoniec vyberte ozdoby.

4. Vyberte správnu veľkosť a farbu

Pokiaľ ide o svadobné šaty nie je najdôležitejšie to ako vyzerajú, ale to ako sa v nich cítite, preto si dajte záležať najmä na tom, aby vám strih, ktorý ste zvolili bol pohodlný a aby ste mali správnu veľkosť. Pri skúške vám zoberieme miery, aby sme najlepšie určili vhodnú veľkosť, alebo necháme šaty ušiť presne na vás, ak vám žiadna tabuľková veľkosť nesedí. Nakoniec sa ešte rozhodnite pre farebné prevedenie. Väčšina šiat je dostupná v bielej alebo ivory farbe, prípadne ich kombinácií ale veľa modelov, najmä z novej kolekcie, je dostupných aj v mnohých ďalších farbách – ružová, pudrová, telová, kapučíno, pink kapučíno, marhuľková a podobne a tie sa ešte často dajú kombinovať s bielou či ivory (napríklad pudrová podšívka, ivory čipka na korzete a ivory tyl na sukni).

5. Dolaďte doplnky

Posledným ktokom k dokonalým svadobným šatám je výber správnych doplnkov. Či už ide o opasok, bolerko, kabátik, závoj, náušnice alebo ozdoby do vlasov. Nemusíte sa báť, s výberom vám radi pomôžeme a určite vám poradia a vaši pomocníčkovia, ktorých si istotne privediete na skúšku so sebou. 🙂 Nakoniec sa už len môžete tešiť z prekrásnych svadobných šiat presne podľa vášich predstáv a potrieb.

Prečo sa oplatí nakombinovať si vlastné svadobné šaty?

Možností je síce mnoho a výber môže na prvý pohľad vyzerať desivo, ale nemusíte sa báť – keď si vyskúšate niekoľko šiat, rýchlo pochopíte, čo sa vám páči a čo nie a výber sa bude postupne zužovať. S výberom vám samozrejme ochotne poradíme a pomôžeme. Keď si vytvoríte predstavu, čo vlastne hľadáte, výber už potom pôjde naozaj rýchlo a jednoducho. A hlavne to bude stáť za to. 🙂

1. Budete mať istotu, že vám šaty sadnú ako uliate.

2. Môžete mať na svadbe naozaj dokonalé šaty, lebo sami vyberiete ako majú vyzerať.

3. Ak si šaty kúpite môžete sa spoľahnúť na to, že nikto iný také nebude mať, takže budete skutočne výnimočná nevesta.

4. Ak sa rozhodnete šaty si iba požičať, budete mať za cenu požičovného namieru šité dokonalé šaty, ktoré ste si do detailov nakombinovali podľa seba.

5. Ušetríte si tým množstvo času, ktorý by ste strávili skúšaním a stresu, ak by ste nevedeli nájsť šaty, ktoré vám sedia alebo sa vám páčia.

Comments are closed.