Čo robiť keď si neviete vybrať svadobné šaty?

16
máj
2018
Komentáre vypnuté na Čo robiť keď si neviete vybrať svadobné šaty?

Výber svadobných šiat nie je vždy jednoduchá záležitosť, najmä ak patríte medzi nerozhodné typy, alebo máte naopak veľmi konkrétnu predstavu, o tom čo chcete. Tu je niekoľko typov, ako môžete rozhodovací proces zjednodušíť a nájsť tie pravé svadobné šaty pre vás. 🙂

1 Myslite na to, že šaty je možné upraviť

Či už je to odstránenie / pridanie rukávov, otvorenie chrbta, úprava výstrihu, pridanie / odstránenie čipky, zmena zapínania a podobne, každé šaty je možné zmeniť, či prerobiť. Ak teda neviete nájsť model, s ktorým by ste boli spokojná, nájdite ten čo má k tomu najbližšie a nechajte si šaty upraviť. V tom prípade si budete šaty zrejme musieť kúpiť, čo však tiež nemusí byť na škodu, lebo si potom s nimi budete môcť robiť čo chcete, a keď budete chcieť, môžete ich po svadbe predať.

2 Vyberte si jednu najdôležitejšiu črtu a tej sa držte

Ak si pri výbere svadobných šiat neviete dať rady a váš problém je, že sa vám páčia viaceré a každé s iného dôvodu, sústreďte sa len na jednu črtu, ktorá je pre vás najdôležitejšia, a vyberajte podľa nej. Napríklad: Je pre vás dôležité, aby mali šaty rukáv? Alebo zakrytý / otvorený chrbát? Aby boli biele / farebné? Aby sa zapínali na viazanie? Aby mali vlečku? Vyberte jednu vec, ktorá je pre vás na svadobných šatách nevyhnutná a ten sa držte.

3 Sústreďte sa viac na pocit ako na výzor

To ako sa v svadobných šatách cítite je dôležitejšie ako to ako vyzerajú. Samozrejme, každá nevesta chce mať na sebe tie najkrajšie možné šaty, ak si však naozaj neviete vybrať podľa výzoru, dajte na pocity. Uvedomte si, že v šatách strávite niekoľko hodín, budete sa v nich musieť pohybovať a tancovať, budete v nich musieť aj sedieť, preto sa zamyslite nad tým, v ktorých šatách sa cítite najpríjemnejšie.

4 Vyskúšajte šaty s doplnkami

Pri skúške svadobných šiat nezabúdajte na doplnky. Tie môžu urobiť naozaj veľký rozdiel. Vyskúšajte si šaty so závojom, korunkou, náušnicami, opaskom, … skrátka so všetkým, čo by ste v deň svadby chceli mať na sebe a uvidíte ten rozdiel. Omnoho lepšie sa vám budete vyberať, keď budete v šatách vyzerať ako skutočná nevesta.

5 Vyskúšajte nie čo iné

Ak máte problém nájsť svadobné šaty spomedzi tých, ktoré sú podľa vašich predstáv, skúste niečo úplne iné. Či už sú to netradične strihané šaty, farebné šaty alebo len strih, ktorý ste nechceli, vyskúšajte si ich. Často sa stáva, že nevestám najviac pristanú svadobné šaty, ktoré ani nechceli skúšať alebo strihy, ktoré hneď na začiatku zamietli.

6 Nechajte si ušiť šaty podľa svojich predstáv

Vyskúšali ste si už množstvo svadobných šiat a stále ste nenašli také ako si predstavujete? Na jedných sa vám páči vrch, na iných sukňa, na ďalších chrbát a tak ďalej? V tom prípade si u nás môžete vyskladať šaty podľa svojich predstáv. Povedzte nám, čo sa vám na ktorom modely páči a spolu vyskladáme šaty, aké chcete a necháme ich pre vás ušiť.

Dúfame, že vám tieto rady pomôžu pri výbere, a že budete so zvolenými šatami veľmi spokojné. 🙂

Comments are closed.