Čipkované vázy zo zaváraninových pohárov

20
október
2014
Komentáre vypnuté na Čipkované vázy zo zaváraninových pohárov

Čipka určite patrí k svadobnej výzdobe. Môžete ju použiť na ozdobenie stola, stoličiek, ako doplnok ku kvetinovej výzdobe, na vázach, či svietnikoch a dokonca aj na svadobnej torte.

S pomocou čipky jednoducho vytvoríte z bežných vecí krásne svadobné dekorácie. Napríklad z prázdnych zaváraninových pohárov môžete mať nádherné vázy, či svietniky. Vyrobíte ich naozaj rýchlo a potrebujete na to len zopár vecí: zaváraninové poháre, čipku akejkoľvek farby, nožnice a lepidlo (v obchode s umeleckými potrebami vám určite poradia, ktoré lepidlo je na tento projekt najlepšie).

Postup:

  1. Zaváraninové poháre najskôr dobre očistite.
  2. Čipku rozprestrite na stole a položte na ňu jeden z pohárov. Podľa neho odmerajte, aký kus čipky budete potrebovať. Poháre nemusia byť zakryté až po vrch – čipka môže byť len v strede pohára alebo siahať len do určitej výšky. Je to len na vás a vašom vkuse. 🙂
  3. Keď odstrihnete prvý kúsok čipky, skúste ho pre istotu omotať okolo pohára, aby ste si boli istí, že veľkosť je naozaj správna. Potom podľa tohto kusu nastrihajte ostatné, rovnako veľké.
  4. Nakoniec pohár natrite lepidlom a čipku okolo neho opatrne omotajte. Postupne omotajte všetky poháre.
  5. Lepidlo nechajte dobre zaschnúť. Potom môžete poháre dozdobiť stužkou, špagátom, alebo doplniť čipkou v inej farbe. Fantázii sa medze nekladú. 🙂

priliepanie cipky

 Čipkované poháre potom môžete použiť ako vázy alebo do nich vložiť sviečku. Verím, že sa vám tento nápad páči a dúfam, že sa vám podarí vyrobiť krásne ozdoby na vaše svadobné stoly.

cipkovane svietniky

Comments are closed.