Čipkované menovky pre hostí

13
október
2014

Profesionálne vyzerajúce menovky na vaše svadobné stoly dokážete jednoducho vyrobiť aj sami doma. Nemusíte čakať, kým vám ich vyrobia v tlačiarňach a platiť za ne veľa peňazí. Stačí, ak si vyhradíte jedno sobotné poobedie a pustíte sa spolu do práce. Zaberie vám to len pár hodín a výsledok vyzerá úžasne.

Potrebovať budete iba farebný tvrdší papier, biely tvrdší papier, dva druhy čipky, lepidlo, nožnice a centrofixu. Farba papiera, aj fixy závisí len od vás, menovky by však mali ladiť so zvyškom svadobnej výzdoby. Postup je veľmi jednoduchý.

Postup:

  1. Z farebného papiera vystrihnite rovnako veľké obdĺžniky. (veľkosť je len na vás, podľa toho, aké veľké chcete menovky)
  2. Potom ich zohnite na polovicu a vytvoríte tak striešku, ktorá bude základom vašej menovky. (Aby ste menovky zohli rovnomerne, namerajte si presný stred obdĺžnika a na oboch stranách naznačte body, kadiaľ má prechádzať ohyb. Potom položte do stredu pravítko a konce ohnite okolo neho.)
  3. Z jedného druhu čipky si nastrihajte rovnako veľké obdĺžniky, ktoré zodpovedajú veľkosti vašej menovky. Čipku potom jednoducho na menovky prilepte.
  4. Z druhého typu čipky natrihajte rovnakoveľké pásiky, ktoré prilepíte po okrajoch menovky.
  5. Teraz si potrebujete pripraviť stred menoviek, do ktorého budete vpisovať mená hostí. Z farebného papiera opäť vystrihnite rovnako veľké obdĺžniky o niečo menšie ako je veľkosť menovky.
  6. Z bieleho paiera vystrihnite takisto rovnako veľké obdĺžniky, ktoré budú ešte o niečo menšie ako obdĺžniky z farebného papiera.
  7. Biele papiere potom nalepte do stredu farebných.
  8. Na tieto dvojfarebné obdĺžničky teraz napíšte mená vašich hostí.
  9. Keď budete mať nachystané všetky striešky s čipkou, dvojfarebné obdĺžniky s menami k nim jednoducho prilepte. Ak použijete obojstrannú pásku, ako na obrázku, môžete kartičky s menami po svadbe ľahko odlepiť a čipkované striešky (základ menoviek) opäť použiť niekedy v budúcnosti, alebo ich darovať kamarátke, ktorá bude mať svadbu po vás. 🙂

menovky s cipkou 13.10.

Obrázok: http://www.sherryloustudioblog.com/2013/01/diy-lace-name-cards.html

Dúfam, že sa vám tieto menovky páčia a držím palce s ich výrobou. 🙂

Post a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*