Čipkované menovky pre hostí

13
október
2014

Profesionálne vyzerajúce menovky na vaše svadobné stoly dokážete jednoducho vyrobiť aj sami doma. Nemusíte čakať, kým vám ich vyrobia v tlačiarňach a platiť za ne veľa peňazí. Stačí, ak si vyhradíte jedno sobotné poobedie a pustíte sa spolu do práce. Zaberie vám to len pár hodín a výsledok vyzerá úžasne.

Potrebovať budete iba farebný tvrdší papier, biely tvrdší papier, dva druhy čipky, lepidlo, nožnice a centrofixu. Farba papiera, aj fixy závisí len od vás, menovky by však mali ladiť so zvyškom svadobnej výzdoby. Postup je veľmi jednoduchý.

Postup:

 1. Z farebného papiera vystrihnite rovnako veľké obdĺžniky. (veľkosť je len na vás, podľa toho, aké veľké chcete menovky)
 2. Potom ich zohnite na polovicu a vytvoríte tak striešku, ktorá bude základom vašej menovky. (Aby ste menovky zohli rovnomerne, namerajte si presný stred obdĺžnika a na oboch stranách naznačte body, kadiaľ má prechádzať ohyb. Potom položte do stredu pravítko a konce ohnite okolo neho.)
 3. Z jedného druhu čipky si nastrihajte rovnako veľké obdĺžniky, ktoré zodpovedajú veľkosti vašej menovky. Čipku potom jednoducho na menovky prilepte.
 4. Z druhého typu čipky natrihajte rovnakoveľké pásiky, ktoré prilepíte po okrajoch menovky.
 5. Teraz si potrebujete pripraviť stred menoviek, do ktorého budete vpisovať mená hostí. Z farebného papiera opäť vystrihnite rovnako veľké obdĺžniky o niečo menšie ako je veľkosť menovky.
 6. Z bieleho paiera vystrihnite takisto rovnako veľké obdĺžniky, ktoré budú ešte o niečo menšie ako obdĺžniky z farebného papiera.
 7. Biele papiere potom nalepte do stredu farebných.
 8. Na tieto dvojfarebné obdĺžničky teraz napíšte mená vašich hostí.
 9. Keď budete mať nachystané všetky striešky s čipkou, dvojfarebné obdĺžniky s menami k nim jednoducho prilepte. Ak použijete obojstrannú pásku, ako na obrázku, môžete kartičky s menami po svadbe ľahko odlepiť a čipkované striešky (základ menoviek) opäť použiť niekedy v budúcnosti, alebo ich darovať kamarátke, ktorá bude mať svadbu po vás. 🙂

menovky s cipkou 13.10.

Obrázok: http://www.sherryloustudioblog.com/2013/01/diy-lace-name-cards.html

Dúfam, že sa vám tieto menovky páčia a držím palce s ich výrobou. 🙂

Post a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • O nás

  Svadba je výnimočný deň, ktorý by mal byť dokonalý pre každý pár. Preto ku každej pristupujeme ako by bola naša vlastná. Každý deň hľadáme novú inšpiráciu, aby sme mohli klientom poskytovať čo najlepšie služby a snažíme sa vyhovieť akýmkoľvek požiadavkám snúbencov. Vieme tiež, že svadba je finančne náročná, preto v našom svadobnom salóne nájdete svadobné šaty a doplnky za priateľné ceny.

 • Ponúkame

  • Svadobné šaty a doplnky
  • Spoločenské šaty
  • Topánky na svadbu
  • Kompletná organizácia svadby (svadba na kľúč)
  • Svadobná výzdoba
  • Koordinácia svadobného dňa
  • Svadobné poradenstvo
  • Čiastkové úlohy spojené s prípravou svadby podľa potreby klienta