Čierno-biela svadobná manikúra

15
jún
2015
Komentáre vypnuté na Čierno-biela svadobná manikúra

Elegantná a netradičná svadobná manikúra sa dá vytvoriť aj doma, ak viete ako na to. Na tieto čierno-biele nechtíky budete potrebovať: manikúrové nožničky a pilník na úpravy nechtov, priesvitný podkladový lak , čierny a biely lak, tenký štetček a priesvitný vrchný lak na zafixovanie manikúry.

Postup:

  1. Nechty najskôr dobre očistite od zbytkov predchádzajúceho laku a upravte do požadovaného tvaru.
  2. Všetky nechty okrem tých na palcoch nalakujte priesvitným podkladovým lakom, ktorý nechty vyživí a ochráni pred zažltnutím. Počkajte, kým podkladový lak zaschne.
  3. Nechty na jednej ruke nalakujte čiernym lakom a nechty na druhej ruke bielym lakom. Nenalakované nechty na palcoch môžete použiť na očistenie okolia ostatných nechtov, ak ste niekde s farebnými lakmi vyšli pomimo. TIP: Pre ešte dokonalejší vzhľad môžete necht na palci najskôr namočiť do odlakovača a až potom s ním očistiť nechtové okolie.
  4. Keď budete so vzhľadom nalakovaných nechtov spokojné, očistite nechty na palcoch a nalakujte ich podkladovým lakom.
  5. Keď podkladový lak na palcoch zaschne, nalakujte necht na jednej ruke čiernym, a na druhej bielym lakom. Potom nechajte dobre uschnúť.
  6. Vezmite tenký štetec a na niektoré biele nechty veľmi opatrne namaľujte čiernym lakom zvislé pásiky. Na niektoré čierne nechty, naopak, bielym lakom namaľujte vodorovné pásiky. Ktoré nechty budú s pásikmi a ktoré jednofarebné je len na vás. Pásikavé môžete spraviť aj všetky nechty alebo len jeden. Kreativite sa medze nekladú. 🙂
  7. Hotovú manikúru potom môžete pretrieť vrchným fixovacím lakom (top coat – zoženiete v každej drogérii), aby vydržala dlhšie. Skôr ako nanesiete fixovací lak, uistite sa, že všetky nechty sú už suché.

Napriek tomu, že táto manikúra vyzerá zložito, je pomerne jednoduché ju vytvoriť, potrebujete na to len trošku trpezlivosti a dostatok času. Verím, že sa vám tento návod páčil a budem vám držať palce pri vytváraní vašich čierno-bielych svadobných nechtov. 🙂

 

Comments are closed.