Biela svadobná manikúra

28
december
2015
Komentáre vypnuté na Biela svadobná manikúra

Každá nevesta túži v svoj veľký deň vyzerať, čo najlepšie a upravené nechty sú vecou, na ktorú by každá žena mala myslieť. Ruky budete vystavovať na obdiv nielen hosťom, ktorí si budú chcieť obzreiť obrúčku, ale budú aj na mnohých záberoch od fotografa, či kameramana (navliekanie prsteňov počas obradu). Kvôli upraveným nechtíkom však nemusíte nevyhnutne ísť do salónu. Peknú a zaujímavú svadobnú manikúru si môžete urobiť aj sami doma, ak viete ako na to.

Aby ste dosiahli tútu peknučkú elegantnú manikúru, budete potrebovať manikúrové nožničky a pilník na úpravu nechtov (prípadne ďalšie pomôcky a prípravky, ktoré bežne používate), priesvitný podkladový lak, biely lak, trblietavý lak, nejaké ozdobné kamienky na nechty a priesvitný  fixačný lak (top coat).

Postup:

  1. Nechty najskôr dobre očistite, odstráňte zvyšky predchádzajúceho laku a upravte ich do požadovaného tvaru. Ak chcete môžete si spraviť súkromné kúple a dopriať vašim rukám nejakú výživnú masku, či píling.
  2. Na nechty naneste podkladový lak a nechajte dobre zaschnúť.
  3. Keď podkladový lak uschne nalakujte väčšinu nechtov bielym lakom. Jeden necht na každej ruke nalakujte trblietavým lakom (radšej použite lak s väčším čiatočkami, ktorý necht poriadne zakryje, aby ste nemuseli nanášať niekoľko vrstiev).
  4. Nechty nechajte dobre vyschnuť.
  5. Keď si budete isté, že sú všetky nechty naozaj suché, opatrne na ne prilepte ozdobné kamienky (na priliepanie kamienkov môžete použiť pinzetu). Ak chcete, kamienky môžete poukladať aj do nezaschnutého bieleho laku, aby sa do neho prilepili – pri tom však musíte dávať veľký pozor, aby ste lak nerozmazali a nepokazili si tak celú manikúru.
  6. Nakoniec už len nechty pretrite priesvitným fixovacím lakom, aby vám manikúra vydržala čo najdlhšie.

Je to naozaj jednoduché a nezaberie vám to ani veľa času. Túto manikúru stihnete urobiť aj na poslednú chvíľu – ráno v deň svadby. Dúfam, že sa vám tento nápad páčil a budem vám držať palce, aby sa manikúra podarila. 🙂

Comments are closed.