Ako vyrobiť svadobnú kyticu

13
apríl
2015
Komentáre vypnuté na Ako vyrobiť svadobnú kyticu

Ak chcete niečo ušetriť na kvetoch, jednou z možností je aj vyrobiť si kytice doma. Kvety do kytice môžete objednať z veľkoskladu, nakúpiť v kvetinárstve, či supermarkete. Aby ste mali istotu, že skombinujete správne kvety, radšej si najskôr nájdite na internete obrázok kytice, ktorá sa vám páči a potom sa v kvetinárstve poraďte, aké kvety si máte kúpiť, ak chcete niečo podobné.

Na vytvorenie svadobnej kytice budete potrebovať: kvety podľa vášho výberu (asi 30 – 60 do kytice pre nevestu a 20 – 50 do kytic pre družičky, záleží od toho, akú veľkú kyticu si predstavujete), nožnice, papierové vreckovky, stuhu, špendlíky, zelené gumičky alebo zelenú pásku na kvety a vedro s vodou.

Postup:

  1. Očistite stonky kvetov (odtráňte ostne, odumreté listy, či zvädnuté kvety a pod.).
  2. Držte stonky pod tečúcou vodou a odstrihnite ich konce asi 5 cm od spodu. Strihajte tak, aby vám vznikol šikmý rez. Ešte chvíľu podržte kvety pod tečúcou vodou a potom ich vložte do vedra so vodou. Stonky nechajte dlhé až kým nebudete mať kyticu hotovú, potom ich môžete skrátiť na požadovanú dĺžku.
  3. Vezmite 4 kvety, ktoré chcete, aby boli stredom kytice, upravte ich tak, ako chcete, aby stred kytice vyzeral a spojte ich gumičkou alebo páskou na kvety.
  4. Postupne pridávajte ďalšie kvety a formujte ich do tvaru, aký má mať vaša kytica. Aby ste mali lepšiu predstavu, postavte sa pred zrkadlo a sledujte, ako vyzerá vznikajúca kytica. Podľa toho ju môžete potom upravovať.
  5. Kvety opäť spevnite gumičkou alebo páskou na kvety. Začnite približne 8 – 10cm pod hlavičkami kvetov a pokračujte smerom nadol po celej stonke.
  6. Keď budete mať celú kyticu spevnenú, môžete odstrihnúť pretŕčajúce stonky. Konce osušte papierovými vreckovkami.
  7. Potom pripravenú stuhu omotajte okolo stoniek kvetov. Jeden koniec stuhy zastrčte hore pod gumičku alebo pásku na kvety, či inak prichyťte medzi stonky. Potom ju opatrne omotajte dookola pozdĺž stoniek kvetov.
  8. Stonky omotajte od vrchu po spodok a potom opäť hore. Koniec stuhy potom zastrčte duvnútra a pre istotu prichyťte niekoľkými špendlíkmi. Špendlíky zapichnite tak, aby prechádzali cez zastrčený koniec stuhy aj cez stonky kvetov.
  9. Ak chcete môžete na ozdobenie ešte pridať mašľu – tú uviažte tesne pod hlavičkami kvetov.
  10. Nakoniec hotovú kyticu omotajte vreckovkou a uskladnite v chladničke, kým ju nebudete potrebovať. Odporúčami pripraviť kyticu večer pred svadbou. Ideálne by bolo ráno v deň svadby, aby boli kvety čo najčerstvejšie, ale vtedy budete mať iné starosti.

Týmto postupom môžete pripraviť kyticu pre nevestu, menšie kytice pre družičky aj kytice do váz na svadobné stoly. Hlavne dbajte na to, aby ste používali rovnaké kvety a držali sa toho istého štýlu. Dúfam, že sa vám tento návod na prípravu svadobnej kytice páčil a verím, že vám pomôže. 🙂

 

Comments are closed.