Ako sa vyrovnať s nervozitou vo svadobný deň?

04
február
2016
Komentáre vypnuté na Ako sa vyrovnať s nervozitou vo svadobný deň?

Každá nevesta sa so svojim veľkým dňom vyrovnáva inak a byť nervózna je úplne v poriadku. Ak sa obávate nervozity v svadobný deň, vyskúšajte týchto 10 jednoduchých rád. Určite vám pomôžu zostať pokojná, sebavedomá a užiť si váš svadobný deň naplno.

1 Zvoľte správnu hudbu

Hudba veľmi ovplyvňuje našu náladu. Preto s tou správnou môžete pokojne odohnať aj predsvadobný stres. Popredu si pripravte zoznam piesní, ktoré vás zvyknú dostať do dobrej nálady. Tie potom počúvajte od rána počas celých príprav.

2 Raňajkujte zdravo

Zvoľte menšie porcie, vyberajte jedlo bohaté na bielkoviny, vitamíny a vyhnite sa ťažkým a mastným jedlám. Ak treba, pripravte si jedlo deň vopred, aby ste mali istotu, že počas príprav budete mať stále k dispozícii niečo zdravé na zahryznutie. Stály prísun potravy vám zabezpečí dostatok energie na celý deň a ušetrí vás zbytočnej nervozity z hladu.

3 Nezabúdajte na pitný režim

Voda je veľmi dôležitou látkou pre organizmus a bez nej nefunguje väčšina procesov v tele. Preto majte stále pri sebe čistú vodu. Pre istotu niekoho poverte, aby dohliadal na váš pitný režim. Okrem vody môžete popíjať aj bylinkové čaje, ktoré vám pomôžu sa ukľudniť.

4 Obklopte sa priateľmi

Nezostávajte sama, aby ste nemali čas uvažovať nad všetkým, čo sa môže pokaziť a čo vás stresuje. Pozvite kamarátky, či už budú vašimi družičkami alebo nie, aby sa pripravovali spolu s vami. Rozprávajte sa, spomínajte na veselé príhody, smejte sa. Môže sa to zdať ako klišé, ale smiech naozaj prináša uvoľnenie a dobrú náladu.

5 Použite správne vône

Vôňa má veľký vplyv na naše emócie. Pripravte si preto vonné sviečky, elektrický osviežovač alebo akýkoľvek iný zdroj príjemnej vône a naplňte ňou izbu, v ktorej sa budete pripravovať. Určite vám to pomôže uvoľniť sa a prečistiť si myseľ.

6 Rozmaznávajte sa

Svadobný deň je jedným z najdôležitejších dní v živote a preto by ste si ho mali užiť, čo najviac. Súčasťou svadobných príprav by preto malo byť aj rozmaznávanie. Doprajte si teplý voňavý kúpeľ, investujte do vonných olejov, prípadne sa na deň pred svadbou alebo na svadobné ráno objednajte na masáž. Urobte čokoľvek, aby ste sa cítili úžasne.

7 Nájdite si koordinátorku

Aby ste sa vyhli stresu z reálnych problémov, ktoré by mohli nastať, poverte niekoho koordináciou celého dňa (môže to byť profesionálna svadobná koordinátorka alebo niekto z rodiny, či kamarátka). Tomuto človeku dajte popredu kontakty na všetkých dodávateľov a naopak, takisto mu zverte podrobný harmonogram dňa a dajte podrobné inštrukcie. Vy si tak môžete oddýchnuť, lebo budete mať istotu, že čokoľvek sa vyskytne, niekto to za vás vyrieši.

8 Neorganizujte

Deň vopred naposledy prejdite so všetkými zainteresovanými (či už svedkovia, družičky, rodina, a podobne) ich úlohy na svadbe. Budete si tak istá, že každý vie, čo má robiť a kedy. Vo svadobný deň už nemyslite na žiadne organizačné veci. Za posledných niekoľko mesiacov, či týždňov ste organizovali dosť, teraz je všetko pripravené a na vás je, aby ste si tento deň užili najviac ako to ide.

9 Nezaťažujte sa vecami, ktoré nemôžete ovplyvniť

Vo všeobecnosti platí, že, keď niečo nemôžete ovplyvniť, nemali by ste sa tým zaťažovať. Pri svadobných prípravách to platí dvojnásobne. Vecí, ktoré nemôžete nijako ovplyvniť, skrátka neriešte. Napríklad počasie, či správanie vašej rodiny. Svoju pozornosť sústreďte na veci, ktoré môžete ovplyvniť, ako napríklad váš vzhľad a náladu.

10 Majte po ruke zoznam splnených úloh

Pripravte si zoznam úloh, na ktorom odfajknete všetky splnené. Ten majte stále pred sebou, aby ste mali istotu, že sa na nič nezabúda a všetko ide podľa plánu. Pre nepredvídané situácie majte nachystaný balíček prvej pomoci, ktorý zverte niekomu zodpovednému. Môžu v ňom byť rôzne veci podľa vášho uváženia, ktoré môžete na svadbe potrebovať napríklad rôzne hygienické potreby, make-up, lieky, rôzne drobné pomôcky ako spinky, či náhradné pančušky a podobne.

Comments are closed.