Ako postupovať pri výbere svadobných šiat?

08
október
2015
Komentáre vypnuté na Ako postupovať pri výbere svadobných šiat?

Vybrať tie správne svadobné šaty nie je jednoduché. Každá žena chce predsa počas svojho veľkého dňa vyzerať nádherne a cítiť sa výnimočne. Šaty sami o sebe z vás síce dokonalú nevestu neurobia, ale sú základom celého svadobného vzhľadu a preto si treba ich výber dobre rozmyslieť. Ak neviete kde začať, držte sa týchto základných krokov:

  1. Ak zatiaľ nemáte žiadnu predstavu a vôbec neviete, kde začať, prezrite si ponuku svadobných salónov na internete alebo vyhľadajte stránky návrhárov a skúste si pozrieť trendy aktuálnej sezóny. Možností je mnoho a určite sa vám niektoré šaty zapáčia alebo v nich nájdete inšpiráciu. Ďalšou výhodou vyberania šiat na internetových stránkach salónov je, že ak sa vám niektoré konkrétne zapáčia, budete hneď vedieť, kde sa dajú zohnať.
  2. Najdôležitejšou vecou pri výbere svadobných šiat je vybrať správny strih a farbu. Nie každému sa hodí to isté a preto, aj keď máte istú predstavu, by ste si mali vyskúšať viacero typov šiat, skôr ako sa pre jedny rozhodnete. Prispôsobte strih svojej postave tak, aby zdôrazňoval, čo je na vás pekné a naopak zamaskoval prípadné nedokonalosti. Veľa urobí aj farba šiat. Ak chcete, aby boli čisto biele, ale nie je to ideálny odtieň pre vás, skúste ich osviežiť napríklad stuhou previazanou cez pás v inej farbe, kvetinovou ozdobou a podobne.
  3. Pri výbere svadobných šiat by ste mali brať do úvahy aj ročné obdobie, respektíve počasie, aké očakávate, že bude počas vašej svadby. Na letnú svadbu, hľadajte ľahšie a voľnejšie materiály, jednoduchšie strihy a modely s menej vrstvami látky, v ktorých vám nebude príliš horúco. Ak sa aj napriek počasiu rozhodnete v lete vydávať vo veľkých šatách ako pre princeznú, môžete si nachystať druhé – jednoduchšie na prezlečenie po obrade, hostine alebo hocikedy počas večera, keď sa prestanete cítiť príjemne. Druhou možnosťou je nechať si ušiť dvojvrstvové šaty – hornú zdobenú a ťažkú časť si potom jednoducho vyzlečiete, keď vám začne byť teplo alebo vám bude zavadzať.

Naopak v zime siahajte po hrubších materiáloch, vrstvených šatách, či šatách s rukávmi. Nezabudnite tiež na nejaký teplý vršok, ak sa plánujte presúvať, respektíve fotiť vonku. Môže to byť bolerko, kabátik, či dokonca kožušinová vestička.

Comments are closed.